Utolsó másodpercben kaptunk gólt, büntetőkkel buktuk a bronzérmet

2016.08.19. 18:02
Kiegyenlített meccsen jobban játszott a rendes játékidőben a női vízilabda-válogatott, de a legvégén figyelmetlen volt, Oroszország pedig a szétlövésben büntetett.

A magyar női vízilabda első olimpiai érméért ugrott medencébe a női válogatott péntek délután Rióban. Volt fogadkozás, de enélkül is a mieink voltak az esélyesebbnek tartottak Oroszország pólócsapata ellen.

A meccs nem indult jól, de hamar fordítottunk, az oroszok visszafordítottak. 3-3-mal mentek a csapatok az első szünetre, szinte minden lövés bement. Lehetett sejteni, hogy sokgólos meccs lesz.

Újra orosz góllal indult a második negyed is, de Kisteleki és Bujka megint visszafordítottak, 5-4-re. Kellett ehhez, hogy Kasó az első három lövését bekapta, utána viszont nagyon jó periódusa akadt, mindent fogott.

5-5-nél megingott, a rövidre kapott gólt, és innen megint mi futottunk az eredmény után: 5-6, 6-7, 7-8, de mindig csak eggyel engedtük el az ellenfelet. Illés Anna vágta be a nyolcadik magyar gólt, nagyon kellett, hogy ne lépjenek meg kettővel.

Kasó is nagyokat fogott, ezzel tartottuk az ikszet, aztán egy még nagyobb Kasó-védés után a vezetésért támadhattunk. Két perc volt még ekkor a harmadik negyedből. Sajnos gyorsan elvesztettük a labdát.

18 másodperccel a negyed vége előtt Antal Dóra bedobta a 9. magyar gólt, amivel hosszú idő után először vezettünk. Kasó a negyed végéig még kapufára nézett egy emelést, így a hajrának egygólos fórral mehettünk neki.

Sajnos az oroszok hamar egyenlítettek, pedig Kasó beleért. Illés Anna viszont beindulni látszott, 10-9, megint mi tudtunk előbb lépni.

Czigány Dóra bődületes gólt vágott, 11-9, először vezettünk kettővel a meccsen.

Három perccel a vége előtt már többen a vonalon sem tudtuk kivédekezni az orosz támadást, 11-10-re szépítettek. Mivel csak nem tudtuk bevinni a 12.-et, ők bevitték a 11.-et: Grizina kiegyenlített, 1:28 maradt az órán.

Ahogy az egész tornán, hátrányban vagy iksznél, most is szorult helyzetben játszottunk legjobban. Bujka kiharcolta az ötméterest, Keszthelyi bevágta. 12-11, és 60 másodpercet hagytunk az oroszoknak.

A kapufa velünk volt, a labda hozzánk pattant vissza nagy orosz lövés után, így már csak 32 másodpercük maradt az oroszoknak, hogy büntetőkre mentsék a bronzmeccset. Ekkor viszont - kissé érthetetlenül - Bíró Attila időt kért. Mi támadhattunk, ha nem dobjuk be is vezetünk, így viszont az oroszok - akiknek már nem maradt időkérésük - megszervezhették a védekezést, és értelemszerűen az utána következő támadást is.

Balul is sült el ez a magyar időkérés, ugyanis már

1 másodperc se volt az órán, mikor az oroszok ellőtték, és bement, Simanovicsot nem sikerült megfogni. 12-12, jöhettek a büntetők.
  • Antal 17-17

Lement a kijelölt ötös, újraindult a kör, jöttek, akik kezdték, aki hibázott, elveszett:

• Boriszova 17-18
  • Bujka 18-18
  • Liszunova 18-19
  • Kisteleki Hanna lövését védte a kapus, maradt a 18-19

Oroszország megnyerte a meccset, és elvitte a bronzérmet. A magyar női pólónak továbbra sincs olimpiai érme.