Ez a poszt a következő Percről percre része:

Görögország-Magyarország

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A magyar-görög meccs után játsszák a szerb-horvát elődöntőt. Az a meccs 22 órakor kezdődik, folyamatosan követjük majd annak is az alakulását. A magyar meccsen amúgy az orosz Szergej Naumov és a spanyol Francesc Buch vezet majd.

• A görögök eddigi 54 góljából a csapat legjobb játékosa, Joannisz Funtulisz eddig 18 gólt dobott, 13-at akcióból, ötöt büntetőből. Mögötte a legeredményesebb a kilencgólos Alekszandros Gunasz. Nálunk Varga Dénes vezeti a góllövőlistát 14 találatával, őt a 11 gólos Vámos Márton követi.

• Görögország csak a csoport második helyén végzett, így osztályozót kellett játszania. A csoportkörben a spanyolokat 8-7-re, Dél-Afrikát 18-2re verték, ugyanakkor nagyon simán 11-6-ra kaptak ki a szerbektől. A nyolc közé jutásért 14-4 Japán ellen, a negyeddöntőben nagyon sima 12-7 Montenegróval szemben. Mi a csoportkörben 13-3 Ausztrália, 9-9 Olaszország és 13-7 Franciaország ellen. A negyeddöntőben pedig 14-5 az oroszokkal szemben.

• 2014 óta tíz meccset játszottunk a görögökkel, ezek közül csak a 2015-ös, a világliga európai selejtezőjét buktuk el, azt is idegenben, akkor 12-8-ra kaptunk ki. Az idei Szamarcidisz Kupán 9-9 volt a végeredmény. A tavalyi olimpiai selejtezőben 12-10-re nyertünk, a 2016-os olimpián, a csoportkörben 8-8 lett, míg a 2016-os Európa-bajnokságon a csoportkörben 8-8-as döntetlennel ért véget a meccs, a bornzmeccsen viszont 13-10 volt ide.

• 1991 óta a magyar férfi vízilabda-válogatott hétszer jutott be az elődöntőbe. Ebből ötször sikerült nyerni és a világbajnoki címért játszhattunk, kétszer, 2003-ban és 2013-ban a döntőt is megnyertük. Érdekesség, hogy a görögök ellen kétszer is elődöntőztünk, mind a kétszer (2003 és 2005, 9-8-ra és 7-6ra) mi nyertünk. 1973-ban, 1975-ban 1978-ban és 1982-ben körmérkőzések döntöttek a világbajnoki címről.