Kiütötte a Ferencvárost a Békéscsaba a Magyar Kupában

2019.12.04. 20:49 Módosítva: 2019.12.04. 23:24

Már biztosan ott van a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az NB I.-es Mezőkövesd Zsóry FC azután, hogy legyőzte a Győri ETO-t szerda este. Az este legnagyobb meglepetése viszont az volt, hogy az NB II.-ben tizedik helyen álló Békéscsaba búcsúztatta a Ferencvárost. A Békéscsaba hazai pályán 2-0-ra nyert. A Ferencváros a második percben kapott egy piros lapot, Leandrót állították ki. Az első békéscsabai gólra a 39. percig kellett várni. A végeredmény pedig a 94. percben alakult ki a második békéscsabai góllal.

A Mezőkövesd–Győr-meccs a 33. perctől kezdve 1-1 volt, a hosszabbításig nem is változott az eredmény, ott viszont beindultak a gólok. Először a Győr volt eredményes a 103. percben, a Mezőkövesd viszont kapott egy büntetőt a 113. percben, amit értékesíteni tudott, a 117. percben pedig beállította a továbbjutást érő 2-3-as végeredményt.

A Dunaújváros PASE–BFC Siófok találkozó viszonylag sima volt ehhez képest. Az 58. percre kialakult a Dunaújváros kétgólos előnye, amit nem tudott már ledolgozni az ellenfél. A Siófok a 89. percben kapott egy büntetőt, amit sikeresen értékesített, ezzel tudott szépíteni.