Sportminiszter nyert érmet a paralimpián

2021.08.27. 10:54

A román küldöttség színeiben Novák Eduárd kerékpározó ezüstérmet szerzett a tokiói paralimpián. – adta hírül elsőként a foter.ro

A román ifjúsági és sportminiszter első versenyét csütörtökön a 11. helyen zárta a pályakerékpárosok C4-C5 kategóriájának 1km-es futamán. Pénteken következett a személyes kedvence,

a 4km-es egyéni üldözéses futam, ahol 4:31:21 idejével második helyen ért célba és ezüstérmet nyert.

A 44 éves sportoló 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben.

A román paralimpiai delegáció első érmét nyerte Tokióban. Ez volt az első alkalom, hogy egy sportminiszter részt vesz, illetve dobogós helyet ér el a paralimpiai játékokon.

(Borítókép: foter.ro)