Megdőlt a világcsúcs, Curry bevonult a történelembe
További Sport cikkek
- Három nap szünet után a világelsővel és Peter Griffin élő másával tér vissza a darts-vb
- Igazi síverseny lesz szombaton a Normafán
- Nyilvánosan alázták meg a Ferencváros labdarúgóját, aki imádkozni érkezett Jeruzsálembe
- Megkezdte utolsó expedícióját Rakonczay Gábor extrémsportoló az Atlanti-óceánon
- A lengyelek olimpiai bajnoka nem indul a síugrók négysánc-versenyén
Az első negyedből 4 perc 27 másodperc telt el, Andrew Wiggins Stephen Curryhez passzolta a labdát, és a Golden State Warriors 30-asa csak azt csinálta, amit korábban már 2973 alkalommal megtett: a hármasvonalon túlról – ezúttal egy lépéssel a köríven túltól, kissé jobbról – a gyűrűbe küldte a labdát. Semmi különös, csak a szokásos üzletmenet.
"STEPHEN CURRY...THE ALL-TIME THREE-POINT KING IN THE NBA."
— NBA (@NBA) December 15, 2021
History.#NBA75 pic.twitter.com/8SawFh2QFk
Persze azért egy kicsit mégiscsak más volt ez a kosár, mint a többi. Ennyi triplát még soha senki nem dobott, mint Steph Curry, aki élete 2974. hármasával az NBA örökranglistájának élére került, megelőzve az addigi rekordert, Ray Allent.
A Warriors gyorsan faultolt, hogy időt lehessen kérni, és ünnepelni. Ray Allen persze ott volt a Madison Square Gardenben, ahogy Reggie Miller, az örökranglista harmadik helyezettje is, történetesen a meccset közvetítő TNT tévécsatorna szakkommentátoraként.
Ray Allen congratulates Stephen Curry on breaking his all-time three-point record. #NBA75
— NBA (@NBA) December 15, 2021
History tonight on TNT pic.twitter.com/RAIRN0vpa0
Mindketten gratuláltak Currynek, a szintén jelen lévő papa, Dell Curry – korábban maga is remek kosaras, aki még játszott együtt Allennel és Millerrel is –, Steph csinos édesanyja, sőt még Robert McKillopot, a Davidson (Curry alma matere) ősz hajú edzőjét is felfedezte a kamera a nézőtéren. A Knicks-meccsek elmaradhatatlan szemtanúja, Spike Lee, a filmrendező is szokásos helyéről, az első sorból – courtside, ahogy arrafelé mondják – nézte a történéseket narancssárga szemüvegén keresztül. Túl sok öröme nem volt a látottakban, mert kedvencei megint kikaptak, ezúttal 105–96-ra, az utolsó szöget a koporsójukba Wiggins verte be egy távoli triplával pár másodperccel a lefújás előtt.
Currynek közepes teljesítmény is elég volt a rekorddöntéshez és a győzelemhez, 22 ponttal bizonyult csapata legjobbjának (8/19 mezőnyből, 5/14 triplából), a Warriors már nyolc meccs óta nem kapott ki a Madison Square Gardenben. A Knicks legjobbja a szédületes napot kifogó Julius Randle volt (31 pont, 5/8 triplából), jutalomból a végén lefotózta a kisfiát a világrekorder Curryvel.
Természetesen Adam Silver, az NBA főnöke is ott volt a csarnokban, elvégre a liga főhadiszállása is New Yorkban van.
„Fantasztikus volt látni Steph csúcsdöntését” – mondta a commissioner. „Curry forradalmasította a kosárlabdasportot, és szakadatlanul elvarázsolja a szurkolókat artistamutatványaival. Gratulálok neki ehhez a csodálatos teljesítményhez.”
Hosszú volt az út Currynek, élete első NBA-tripláját még 2009. október 30-án dobta újoncévében, azaz tizenkét év kellett ahhoz, hogy eljusson a 2974 sikeres hármasig, sőt most már 2978-nál jár összesítésben.
Allen 2011. február 11-én vette át az első helyet Millertől, további tíz év kellett ahhoz, hogy most már Curryé legyen a csúcs.
A Warriors 30-asa megdolgozott a sikerért, azok a triplák nem jönnek csak úgy. Minden edzést úgy zár le, hogy nekiáll száz hárompontosnak. Amikor a múltkor pocsék napja volt a San Antonio Spurs ellen, és 28 rádobásából 21 mellé ment, nagyon mérges volt. Nekiállt triplákat dobálni. Százat. És a száz kísérletből 93 bement.
(Borítókép: Reggie Miller és Steph Curry. Fotó: Nathaniel S. Butler / NBAE / Getty Images Hungary)