Videón a darts-vb történelmi kilencnyilasa

2021.12.18. 15:34
Nem kellett sokat várni az idei darts-világbajnokság első kilencnyilasára, aztán hamar megérkezett a második is.

Kiváló meccset játszott egymással péntek este az Alexandra Palace-ban a darts-vb első fordulójában a skót William Borland és az angol Bradley Brooks. A hazai pályán versenyző Brooks ugyan simán nyerte az első szettet, de a 25 éves Borland fordítani tudott, ám Brooks a negyedik játszmában egyenlített. Az utolsó szett is rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, 2–2 után döntő legre került sor, ahol aztán Borland robbantott:

megdobta a vb-k történetének 11. kilencnyilasát, ráadásul ő az első, akinek ez döntő legben sikerült.

Az Ally Pally közönsége annak ellenére is megőrült, hogy mindennek egy angol játékos volt a kárvallottja, ráadásul addig keményen szidta a publikum Borland szülőhazáját, Skóciát. A vb legújabb hőse a következő körben Ryan Searle-lel csap össze.

Szombaton aztán újabb tökéletes kört ünnepelhettek a nézők, a litván Darius Labanauskas zárta le ezzel az első szettet a belga Mike De Decker ellen.