További Sport cikkek
- Nyilvánosan alázták meg a Ferencváros labdarúgóját, aki imádkozni érkezett Jeruzsálembe
- Megkezdte utolsó expedícióját Rakonczay Gábor extrémsportoló az Atlanti-óceánon
- A lengyelek olimpiai bajnoka nem indul a síugrók négysánc-versenyén
- Rozsnyói Katalin: Az életben is mindig az édes dolgok érdekeltek, a száraz nem én vagyok
- Elsodorta a lavina, meghalt a 26 éves svájci olimpikon
Ahogy korábban írtuk, a 64 között még négy magyar férfi kardozónak szurkolhattunk, ráadásul Gémesi Csanád, Decsi Tamás, Szatmári András és Szilágyi Áron is sikerrel vette ezt a kört.
Előbbi kettő a 32 között nem bírt georgiai és francia ellenfelével, utóbbiak azonban ezt is teljesítették, így éppen egymás ellen küzdhettek a negyeddöntőbe kerülésért.
Itt a háromszoros olimpiai bajnok, első vb-aranyáért küzdő Szilágyi gyorsan elhúzott 6:1-re, nagy előnyét pedig ezt követően végig tartani is tudta (15:9). A nyolc között a 7. kiemelt Pietro Torrét győzte le, majd az elődöntőben a korábban Gémesit kiejtő georgiai Sandro Bazadzét gyűrte le 15:11-re.
Szilágyi Áron a fináléban a francia Maxime Pianfetti ellen lépett pástra, aki egész nap jó formában vívott. A rendkívül kiélezett döntőben döntő tus döntött, 14–14-nél Szilágyi Áron volt a gyorsabb, így megnyerte pályafutása első egyéni vb-aranyát. Szilágyi Áronnak kardban csak ez a cím hiányzott a vitrinjéből, ha az egyéni számokat nézzük. Az olimpiák történetében háromszor (2012, 2016, 2021) ért csúcsra, 2015-ből pedig egy Eb-aranya is van már.
VÍVÓ-VILÁGBAJNOKSÁG (Egyiptom)
FÉRFI KARD EGYÉNI
A 64 között:
Gémesi Csanád–Inaki Bravo (spanyol) 15–13
Decsi Tamás–Ahmed Ferjani (tunéziai) 15–14
Szatmári András–Krzysztof Kaczkowski (lengyel) 15–4
Szilágyi Áron–Amaar Alammari (kuvaiti) 15–6
A 32 között:
Szatmári–Enver Yildirim (török) 15–7
Szilágyi–Hszü Jing-ming (kínai) 15–13
Sandro Bazadze (georgiai)–Gémesi 15–12
Bolade Apithy (francia)–Decsi 15–11
A 16 között:
Szilágyi–Szatmári 15–9
Negyeddöntő:
Maxime Pianfetti (francia)–Luigi Samele (olasz) 15–14
Iulian Teodosiu (román)–Oh Szang Uk (dél-koreai) 15–14
Bazadze–Ali Pakdaman (iráni) 15–12
Szilágyi–Pietro Torre (olasz) 15–8
Elődöntő:
Pianfetti–Teodosiu 15–11
Szilágyi–Bazadze 15–11
Döntő:
Szilágyi–Pianfetti 15–14
A háromszoros olimpiai bajnok és egyéniben Eb-győzelemmel is rendelkező világklasszis vívó korábban többször elmondta, az egyéni aranyéremért utazik Egyiptomba.
Felesleges lett volna nem kijelenteni, hiszen ez teljesen egyértelmű, hogy akartam, szerettem volna nagyon ezt a világbajnoki címet. Nyertem 2012 óta három olimpiát, de a világbajnokságok nem úgy sikerültek, ahogy szerettem volna, egy bronzérmem volt, és nyolcas döntős helyezésem. Magamnak hazudtam volna, ha azt mondom, nem annyira fontos ez a világbajnoki aranyérem. Nagyon fontos volt, és nagyon-nagyon örülök neki, hogy megvan!
– nyilatkozta az MTI-nek Szilágyi Áron közvetlenül az eredményhirdetés előtt, miután több fotó készült vele helyi fiatalokkal.
Az aranyérmes hozzátette: elképesztő hullámhegyek és -völgyek jellemezték a napját. Mint mondta, amennyire jól vívott például Szatmári András ellen, vagy amennyire össze tudta szedni a vívását az elődöntőben Bazadze ellenében, annyira nehezen ment az elméletileg könnyebb asszókban vagy a papírforma szerint könnyebb ellenfelekkel szemben.
Nem számítottam rá, hogy Pianfetti ennyire jól fog vívni, és a második ellenfelem, a kínai Hszü is olyat mutatott, amire nem gondoltam előre. Örülök, hogy ezekből a nehézségekből jól tudtam kijönni, azokat a szituációkat is meg tudtam oldani, amelyek páratlanul nehezek voltak, amelyek fokozott koncentrációt igényeltek, illetve megújulást, új akciókat
– elemezte a napját Szilágyi Áron.
(Borítókép: Szilágyi Áron. Fotó: Illyés Tibor / MTI)