Rejtélyes haláleset, kizuhant a nyolcadikról az orosz kézilabdázó

2023.04.18. 12:20
Mindössze 29 évesen meghalt Viktorija Divak orosz kézilabdázó. Vélhetően a nyolcadik emeleti otthonából zuhant ki, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy önszántából vagy külső behatásra.

Kizuhant a nyolcadik emeletről és meghalt Viktorija Divak orosz kézilabdázó – írja a TASZSZ. A nő holttestét április 17-én, 13 óra környékén találták meg Asztrahánban, egy Szofia Perovszkaja utcai ház közelében.

A nyomozók egyelőre nem találtak semmilyen bizonyítékot arra, hogy Divak öngyilkos lett volna.

A játékos még egy nappal korábban egy orosz bajnoki mérkőzésen játszott a fővárosi CSZKA ellen, amit az Asztrahanocska hazai pályán 37–28-ra veszített el.

Viktorija Divak 2011-ben
Fotó: Illyés Tibor / MTI

Viktorija Divak a volgográdi kézilabda-akadémián nevelkedett, majd a klubbal három bajnoki címet is szerzett. Légiósként játszott továbbá a német, francia és a belorusz bajnokságban is, utóbbi állomáshelyén egy bajnoki elsőségig és két kupagyőzelemig jutott. Az orosz juniorválogatottal 2009-ben Európa-bajnokságot nyert, 2010-ben az ifjúsági olimpián ezüstérmes lett.