Ferencváros
2023.08.24. 18:24
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 25’

A gólszerző Traoré indult meg a jobb szélen, majd passzolt középre Sigér elé, a magyar válogatott középpályása pedig Marquinhos fejére próbált ívelni, de a Zalgiris kapusa lekapta a levegőből a labdát.

A mezőny egyik legalacsonyabb játékosának így nem volt esélye, hogy megjátssza a beadást.

• 19’
    gól | Ferencváros | első félidő
    0
    1 Ferencváros Adama Traoré (20)
    19’

Abszolút ártatlan szituációban passzolgatott saját térfelén a Zalgiris, de Pavelic váratlanul Traoré elé passzolt, az FTC támadója pedig köszönte szépen, 26 méterről csodálatos gólt csavart a jobb felsőbe, 0–1!

A szerencse is kellett hozzá, de megszerezte a vezetést a magyar rekordbajnok.

• 16’

Megint a jobb szélről építkezett a Zalgiris, Kendysh a tizenhatos jobb sarkáról lőtt veszélyesen kapura, de Dibusz résen volt, hárított, de a labda nem maradt a kezeiben. A kipattanót Milicskovics ballal az égbe lőtte, így elhárult a veszély.

• 13’

A Ferencváros támadója keményen küzdött a labdáért, ezzel együtt pedig szabálytalankodott a Zalgiris térfelének közepén Hnid ellen. A hazaiak védője hosszú másodpercekig a földön maradt, de végül tudja folytatni a játékot.

• 11’

A tizenhatoson kívülről, kissé jobbról próbálkozott kapuralövéssel Kendysh, a Zalgiris középpályása el is találta a célterületet, de Dibusz magabiztosan hárított, nem pattant ki róla a labda.

• 9’

A Ferencváros villámléptű szélsője próbálta némileg flegmán kiugratni Varga Barnabást, de a magyar válogatott támadójának nagyon hosszú volt a labda, nem érhette el.

Egyelőre a Ferencváros irányítja a játékot, a litvánok alig jönnek át ellenfelük térfelére.

• 7’

Traoré beadását Vucur rúgta kapu mellé, így jöhetett a Ferencváros első sarokrúgása. Abu Fani beadása veszélytelen volt, de újra próbálkozhatott a sarokból. A második szöglet szintén veszélytelen volt.

• 5’

Abu Fani közepes távolságból elvégzett szabadrúgása érkezett a kapu előterébe, amelyet Zachariassen csúsztatott meg veszélyesen. A Zalgiris kapusa résen volt, hárította a fejest, majd a kipattanónál Varga Barnabás lesen helyezkedett.

• 3’

Sammy Mmaee rúgott el egy litván indítás mellett, de védőtársa, Cissé kisegítette, és tisztázott. Az első percekben mindkét fél részéről puhatolózó, óvatos játékot látunk.

• 1’

A csapatok már a pályán, a Zalgiris Vilnius indította útjára a labdát. A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, míg a Ferencváros zöld-fekete mezben és fekete nadrágban játszik.

• ...a felek az alábbi felállásban futnak ki a pályára.

• Vilnius: Gertmonas – Pavelic, Hnid, Vucur, Mamic – Novikovas, Gorobsov, Kendysh, Milicskovics – Golubickas, Antal. Vezetőedző: Vladimir Cheburin
    • FTC: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, I. Cissé, Civic – Sigér, Abu Fani – Adama Traoré, Zachariassen, Marquinhos – Varga B. Vezetőedző: Máté Csaba
  • A mérkőzés játékvezetője az északmacedón Igor Stojchevski lesz, míg két segítője honfitársai, Kushtrim Lika és Daniel Vasilevski lesznek. A videóbírói szobában a horvát Ante Culjak foglal helyet, míg a negyedik játékvezető feladatait Jovan Kachevski látja el.

• A litván főváros egyik legnagyobb stadionjában lépnek pályára a csapatok, az LFF Stadionban. A létesítmény befogadóképessége nagyjából ötezer fő, míg 2012 és 2022 között a litván labdarúgó-válogatott otthona volt.

• A Ferencváros sorozatban ötödik csoportkörös szereplését vívná ki európai kupasorozatban, de ezúttal csak a harmadik számú Konferencialigában. A zöld-fehér csapat azok után, hogy július közepén szégyenszemre kiesett a KÍ Klaksvík ellen a Bajnokok Ligájából, következő négy nemzetközi mérkőzését megnyerte, így már a főtáblán való szereplés jogáért játszhat.

Ellenfele, a Zalgiris Vilnius nem ismeretlen számára, mivel két évvel ezelőtt a BL selejtezőjében kettős győzelemmel ejtette ki a litván bajnokot. Nézzük, mit várhatunk az összecsapástól, és hogyan látják az erőviszonyokat a főszereplők.

• Pillanatokon belül kezdődik a Zalgiris Vilnius–Ferencváros-mérkőzés az Európa-konferencialiga selejtezőjének utolsó, negyedik fordulójában. A magyar rekordbajnok ellenfele a főtáblára kerülésért a litván bajnok lesz, meglátjuk, milyen eredményt ér el Máté Csaba együttese a vilniusi odavágón.