HUN
    2
    3 ESP Marta López (2)
    5’

Üres kapuval támadtak a spanyolok az emberhátrány miatt, de ki tudták játszani a szélre, Arcos vette észre jól Lópezt, aki ziccerben nem hibázott.

• 4’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    HUN Klujber Katrin (42)
    2
    2 ESP
    4’

Kétperces kiállítás spanyol oldalon, Gonzálezt küldték ki – Füzi-Tóvizi harcolta ki –, emberelőnyben pedig hamar jön a magyar gól, megint Klujber, Kuczora passzából, egál.

• 3’
    hétméteres: bent | Spanyolország | 1. félidő
    HUN
    1
    2 ESP Alexandrina Cabral (86)
    3’

Itt az első kapus védés, de sajnos spanyol oldalon, Szöllősi-Schatzl lövése nem volt túl pontos, majd a másik oldalon Füzi-Tóvizi szabálytalankodott Gassama ellen, a hétméterest pedig Cabral értékesítette.

• 2’
    HUN
    1
    1 ESP Paula Arcos (23)
    2’

Jön az egyenlítés, hosszú spanyol passzolgatás után Arcos vette be szélről a magyar kaput, Fernandez passzából.

• 1’
    1
    0 ESP
    1’

Remek kezdés a magyaroktól, Klujber első lövése utat talál a hálóba, eltűnt előle a beálló, és 9 méterről lőtte ki a bal alsó sarokba.

• 1’

Meghallgattuk a himnuszokat, lezárult a mérkőzést felvezető procedúra, ebben a pillanatban pedig elkezdődött női kéziseink negyedik csoportmeccse az olimpián. Az ellenfél az eddig nyeretlen spanyol csapat. A találkozót a magyar válogatott kezdte.

Ne feledjük, női kéziseink győzelemmel bebiztosítanák továbbjutásukat, de már egy döntetlennel is szinte biztossá válna negyeddöntős részvételük. Hajrá, magyarok!

• Elkezdődött a mérkőzést felvezető eseménysorozat, a játékosokat ezekben a pillanatokban szólítják a pályára. Előbb a spanyol válogatott, majd a magyar csapat kézilabdázói jönnek, utána pedig következnek a himnuszok. Aztán a mérkőzés!

• A mérkőzést a német Tanja Kuttler és honfitársa, Maike Merz vezetik.

• A 14+3-as kereten először módosított Golovin Vlagyimir az olimpián, a combizomhúzódással bajlódó Bordás Réka helyett a csapatba kerülő Pásztor Noémi kap szerepet a spanyolok ellen.

• A két csapat eddigi mérlege magyar fölényről árulkodik, 26 mérkőzésből 13-szor nyert csapatunk, hat döntetlen és hét spanyol győzelem mellett. A tétmérkőzéseket tekintve 17 találkozóból kilenc alkalommal született magyar győzelem, a négy spanyol győzelem mellé négy döntetlennel.

Az elmúlt tíz mérkőzésen végigpásztázva hasonló eredményekre juthatunk, a legutóbbi két találkozó pedig szintén a döntetlen felé tendál, hiszen a 2022-es Eb-selejtezőkön idegenben nyert nemzeti együttesünk három góllal, míg itthon két találattal a spanyol csapat bizonyult jobbnak – olvasható a Magyar Kézilabda Szövetség oldalán.

• Az első fordulóban a házigazda és olimpia címvédő Franciaországgal mérkőzött meg Golovin Vlagyimir csapata, amelyen végül szoros csatában (31–28) alulmaradt. Három nappal később Brazília volt az ellenfél. Szinte végig a dél-amerikaiak uralták a találkozót, egy hatalmas hajrával azonban behozták a korábban begyűjtött négygólos hátrányt a magyar lányok, Simon Petra utolsó pillanatos góljával pedig az első győzelmet is megszerezték (25–24).

Kedden pedig jött az az összecsapás, amelyet előzetesen mindenki kötelező győzelemként jellemzett, Angola ellenfeleként. A jó kezdés után azonban láthatóan nem ízlett a lányoknak az angolai stílus, drámai végjáték után végül döntetlennel zárult a találkozó (31–31).

A B csoport állása:1. Franciaország 6 p (+13), 2. Hollandia 4 p (+4), 3. Angola 3 p (+2), 4. Magyarország 3 p (–2), 5. Brazília 2 p (+4), 6. Spanyolország 0 p (–21).

A csoport eddigi eredményei:

• Hollandia–Angola 34–31 (19–18)
    • Spanyolország–Brazília 18–29 (10–15)
    • Franciaország–Magyarország 31–28 (15–12)
    • Magyarország–Brazília 25–24 (12–15)
    • Angola–Spanyolország 26–21 (14–15)
    • Franciaország–Hollandia 32–28 (17–14)
    • Hollandia–Spanyolország 29–24 (14–12)
    • Magyarország–Angola 31–31 (15–16)
    • Franciaország–Brazília 26–20 (14–11)
  • Délután kettőkor ismét, már a negyedik fordulóban lépnek pályára női kéziseink, méghozzá az eddig pont nélkül és utolsó helyen álló Spanyolország ellen. A lányok abban a tudatban játszhatnak ma, ha pontot szereznek, szinte biztosan továbbmennek a legjobb nyolc közé.

A mérkőzést az Indexen élőben közvetítjük, tartsanak velünk!