Jön a spanyol válasz, Cabral átlövésbombája utat talál a hálóba, pontosabban a felső léc alatt, védhetetlenül.

HUN Vámos Petra (38)
    15
    12 ESP
    32’

Hosszú spanyol passzolgatás után nem jutottak el lövésig, Bödebíró gyűjtötte össze az elhagyott labdát. Fernández volt figyelmetlen. A másik oldalon Klujber lőtt volna középről, de védett a spanyol kapus, viszont a következő támadásból már Vámos eredményes volt. Betörésből.

• 31’

Kezdődik a második félidő női kéziseink negyedik csoportmeccsén, Golovin Vlagyimir csapata egyelőre kétgólos előnyben van Spanyolország ellen. Amennyiben megnyeri a mérkőzést a magyar csapat, továbbjut a negyeddöntőbe.

A játékot most a spanyol válogatott kezdte.

• 30’

Klujber utolsó pillanatos, időn túli szabaddobása zárta a játékrészt, de védett a spanyol kapus viszonylag könnyedén, pedig okosan, alulról próbálta Klujber. Panaszra viszont nincs okunk, kétgólos előnnyel fordul a magyar csapat a második játékrészre. Viszont vezettünk már néggyel is. Innen folytatjuk 15 perc múlva.

• 29’
    gól | Spanyolország | 1. félidő
    HUN
    14
    12 ESP González (99)
    29’

López szélről érkező lövését védte Böde-Bíró, de ezt sem tudtuk megbüntetni, a másik oldalon Győri-Lukács adta el a labdát, nem volt túl agresszív. Jön is az újabb spanyol gól, González előtt két magyar védő állt, de csak becsorgott a labda.

• 28’

Nagyon kell most figyelni itt a félidő végén, három gól közte. Simon viszont megint eladta a labdát, passzívnál Gutierrez halászta le a levegőből, de legalább nem tudtak gyorsan indulni a spanyolok.

• 28’
    HUN
    14
    11 ESP González (99)
    28’

A másik oldalon is jön a spanyol ziccer, de nincs újabb gól, Böde-Bíró kifogta Arcos lövését, lábbal hárított. A másik oldalon faultot fújtak Simonnál, visszakapták a labdát a spanyolok, és ezt már megbüntetik. González lerohanásból.

• 26’

Nagyon feszes, stabil most a spanyol védekezés, Prieto lőtt távolról, de Böde-Bíró a helyén volt, hárított. Prieto összeszedte a kipattanót, de már belülről, így érvénytelen a gólja. És továbbra is egyre több a hiba spanyoloknál, az a nagyobb baj, hogy ezt mi sem tudjuk annyira kihasználni – Klujber volt szabálytalan. Végül Debreczeni-Klivinyi került ziccerbe, de hibázott, a bal kapufa mellé lőtt.

• 24’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    HUN Simon Petra (77)
    14
    10 ESP
    24’

Elakadtak most a spanyol támadások szerencsére, megint labdavesztés a vége, Tcaptchet volt szabálytalan beállóból, pontosabban lábban hozzáért a labdához. A másik oldalon bejött Simon Petra, aki rögtön balról, betörésből eredményes. Simon egy az egyben szedte szét a spanyol védőfalat.

• 23’
    HUN Győri-Lukács Viktória (66)
    13
    10 ESP
    23’

Egyre jobban összeáll a magyar védekezés, Szöllősi-Schatzl szerzett labdát, de Debrczenyi-Klivinyi megint hibázott a másik oldalon, csak a kapufát találta el. Az oda-vissza rohanást és több hibát végül Győri-Lukács zárta le, aki előbb még lövést hibázott, de most magabiztosan vette be a kaput. Szép volt.

• 21’
    12
    10 ESP
    21’

Merész passz volt Vámosnak, pár centire ment el a labda a spanyol védők kezétől, de eljutott Győri-Lukácsig, aki jobb szélről még mindig hibátlan, háromból három.

• 20’
    HUN
    11
    10 ESP Marta López (2)
    20’

Arcos játszotta ki a szélre Lópeznek, aki a régi bevált recept alapján dobott újabb gólt ziccerből.

• 19’
    HUN
    11
    9 ESP Alicia Fernández (34)
    19’

Beállót cseréltek a spanyolok, de most betörésből dobtak gólt, Fernández volt kellően agresszív, és könnyű gólt dobott Böde-Bíró mellett. A másik oldalon Debreczeni-Klivinyi kapufát dobott, nem sikerült gyorsan válaszolni.

• 19’
    11
    8 ESP
    19’

Gutierrzenél fújtak szabálytalanságot, megszereztük a labdát, az ellentámadásból pedig kijátszották a labdát a szélre Győri-Lukácsnak, aki megint remekül tekert a jobb alsóba. Tökéletes, három közte.

• 18’
    HUN Klujber Katrin (42)
    10
    8 ESP
    18’

Kuczora lőtt 9 méterről, blokkolták a lövést, pontosabban Arcos volt figyelmes. Később Vámos próbálkozott, ő is középről, de nem találta el a kaput a magyar játékos. A spanyolok gyorsan eladták a labdát, Klujber volt terület, egy leütésből ziccerben volt, és nem hibázott.

• 17’
    HUN
    9
    8 ESP Kaba Gassama (33)
    17’

Eljutott a spanyol beállóig a labda, Cabral pattintotta oda neki jó ütemben, Gassama nem hibázott ziccerben.

• 16’

Az időkérés után gólt dobtak a szélről a spanyolok, de belefújtak a bírók, a találat érvénytelen. Cabral volt szabálytalan. A másik oldalon Klujber lőtt, de blokkolták labdáját. Nagyon kemény a spanyol védekezés most, keresik rajta a rést, Klujber lőtt újra, de védett a spanyol kapus.

• 15’
    9
    7 ESP
    15’

Lóptez hibázott lövést, Klujber viszont betörésből újabb gólt szerzett. Jön is a spanyol időkérés, most sikerült elbizonytalanítani riválisunkat. A magyar időkérés óta öt góllal jobb a magyar csapat.

• 14’
    8
    7 ESP
    14’

Üres kapuval támadtak a spanyolok, eljutott beállóig, de Böde-Bíró kirúgta a labdát, ez most nagyon fontos volt. A másik oldalon jött újra a magyar gól, már itt az előny, Klujber pattintott átadását most a másik oldalról Győri-Lukács értékesítette.

• 13’
    HUN Szöllősi-Schatzl Nadine (6)
    7
    7 ESP
    13’

Böde-Bíró rendben van, a másik oldalon pedig emberelőnyben hamar jön a magyar gól, Vámos passzából Szöllősi-Schatzl a szélről nem hibázik.

• 12’
    2 perces kiállítás | Spanyolország | 1. félidő
    Jennifer Gutiérrez (17) ESP
    12’

Megint Böde-Bíró, most Gutierrez lövését védte a szélről, de fejbe lőtték a magyar kapust, ezért ki is állítják két percre a spanyol játékost.

• 12’
    6
    7 ESP
    12’

Itt azt első védés Böde-Bírónál, Fernandez lövését hárította, aztán Vámos Petra betörésből eredményes. Remek.

• 11’
    5
    7 ESP
    11’

Kuczora szépen tette ki a szélre Szöllősi-Schatzlnak, aki most nem hibázott, a szélről a kapufát találta el, de onnan befele pattant a labda.

• 10’
    HUN
    4
    7 ESP Alexandrina Cabral (86)
    10’

Cabral viszont azonnal válaszol. Középről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe.

• 10’
    HUN Füzi-Tóvizi Petra (4)
    4
    6 ESP
    10’

Jól sült el a magyar időkérdés, Klujber találta meg a labdával Füzi-Tóvizit, aki remekül oldotta meg a ziccert beállóból.

• 10’

Nagyon sok a hiba a magyar csapatnál, nem akar egyelőre összeállni a védekezés, Golovin Vlagyimir magához hívja játékosait 10 perc után. Ennél sokkal több kell.

• 9’
    HUN
    3
    6 ESP Kaba Gassama (33)
    9’

Szöllős-Schatzl megint elrontott egy lövést, a kaput sem találta el, jöhettek újra a spanyolok, de passzívnál ellépték. Nem tudtuk kihasználni a lehetőséget, Kuczoránál belemenését fújtak, majd a spanyolok ezúttal nem hibáztak, Arcos játszotta be a labdát Gassamának, aki ziccerben nem hibázott.

• 7’
    HUN
    3
    5 ESP Marta López (2)
    7’

Szöllősi-Schatzl hagyta el figyelmetlenül a labdát, megint büntetnek a spanyolok, Marta López ziccerben könnyű gólt dobott. Eddig öt spanyol támadás, öt gól.

• 6’
    HUN
    3
    4 ESP Alexandrina Cabral (86)
    6’

Nem akar egyelőre összeállni a magyar védekezés, az újabb spanyol gólt Cabral dobta, középről szépen lőtte ki a jobb felsőt, Böde-Bíró tehetetlen volt.

• 5’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    3
    3 ESP
    5’

Nagyon gyorsan jön a magyar válasz, Kuczora remek mozdulattal pörgette el a labdát a spanyol kapus mellett, ez nagyon szép volt, újra döntetlen.