új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

A rengeteg hiba megbosszulta magát, négy góllal kikaptunk a hollandok ellen, a továbbjutás szerencsére nem ezen a találkozón múlott. Azt egyenlőre nem tudni még, hogy kit kapunk az A csoportból negyeddöntős ellenfélként, a mai mérkőzések végeredményétől függ még.

Élő közvetítésünk ezzel véget ért, helyszíni beszámolónkat ide kattintva olvashatják el. Holnap a férfi válogatott sorsdöntő mérkőzésével folytatódik az olimpia kézilabda programja, tartsanak velünk akkor is!

• 60’
    gól | Hollandia | 2. félidő
    HUN
    26
    30 NED Larissa Nüsser (9)
    60’

Larissa Nüser gólja zárta a mérkőzést, 30–26-os vereség lett a vége.

• 60’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    HUN Pásztor Noémi (32)
    26
    29 NED
    60’

Ismét egy-egy hiba minskét oldalon, de szerencsére a végén ha döcögősen is, de mi jöttünk ki jól belőle: megszereztük a labdát, üres kapura dobhattunk, de kimaradt, a kipattanó hozzánk került, Pásztor talált be!

• 59’
    2 perces kiállítás | Hollandia | 2. félidő
    Bo van Wetering (12) NED
    59’

Van Wetering szerezete meg a labdát, de szabálytalanul. A szabaddobást nem hagyta elvégezni, két perces kiállítást kapott. Ezután Vlagyimir mester időt kért.

• 58’
    HUN
    25
    29 NED Lois Abbingh (8)
    58’

Ismét Abbingh, megint távolról, közte négy...

• 57’
    25
    28 NED
    57’

Simon tette be Pásztorhoz  a labdát, gól!

• 57’
    HUN
    24
    28 NED Dione Housheer (48)
    57’

Nem tudtunk gólt lőni, támadhattak a hollandok, Housheer viszont becselezte magát, gól.

• 55’
    HUN
    24
    27 NED Bo van Wetering (12)
    55’

Emberelőnyben lehúzták a szélre a labdát, van Wetering nem hibázott.

• 55’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 2. félidő
    Albek Anna (11) HUN
    55’

Albek nyakon ütötte Abbinghot, két perccel díjazták a sporik.

• 54’

Passzív jelzés után ismét elvették a labdát a hollandoktól, de mi is hibáztunk. Lerohantak a hollandok, de van Wetering a felső lécre zúdított. Ismét mi jöhettünk, de megint eladtuk a labdát...

• 53’
    HUN Simon Petra (77)
    24
    26 NED
    53’

Megszereztük a labdát, Simon mehetett egyedül ziccerben, gól!

• 52’
    HUN Győri-Lukács Viktória (66)
    23
    26 NED
    52’

De jöna gyors válasz a jobbszélen: Győri-Lukács talált be.

• 52’
    HUN
    22
    26 NED Lois Abbingh (8)
    52’

Két passz után Abbingh bombázott a hosszú felsőbe.

• 52’

A mieink egymás után három, a hollandok kettőt hibáztak. Az edzők ezt megunták, Per Johansson kért időt a véghajrá előtt.

• 48’
    HUN
    22
    25 NED Dione Housheer (48)
    48’

Gyorsan betalált Housheer átlövőből.

• 48’
    HUN Albek Anna (11)
    22
    24 NED
    48’

Albek bejött, majd néhány pillanat múlva ziccerbe került. Majd egy szerencsétlenül összeütközött a holland kapussal, mindketten a földön maradtak percekre. A magyar játékos magától felkelt, Duijndamot azonban le kellett kisérni a pályáról.

• 47’
    HUN
    21
    24 NED Nikita van der Vliet (44)
    47’

Beállóból szépítettek.

• 47’
    HUN Szöllősi-Schatzl Nadine (6)
    21
    23 NED
    47’

Nem jutottak lövésig a hollandok, a játék szinte ugyanaz volt mint az előb: Schatzl megkapta, gól. Kettőre zárkózunk!

• 46’
    20
    23 NED
    46’

Szép, nyugodt húzás után lejutott Schatzlhez a labda, a hosszú felsőben kötött ki a labda.

• 45’
    HUN
    19
    23 NED Dione Housheer (48)
    45’

Egy rövid kereszt után Housheer lőhetett tisztán.

• 45’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    19
    22 NED
    45’

Mi jöhettünk, Vámos vállalta el messziről, a kapus megint védett. A kipattanót szerencsére megint megszereztük, az újabb támadásnák Kuczora került ziccerbe, végre gól!

• 44’
    HUN
    18
    22 NED Angela Malestein (26)
    44’

Duijndam védett megint Lukácsnak, a kipattanó a miénk lett, de eladtuk. Malestein lőtt az üres kapuba.

• 43’
    Laura van der Heijden (6) NED
    43’

Eljuttattuk a labdát Lukácshoz, éles szögből azonban nem talált be. Kis zűrzavar után Tóvizihez került a labda, az újabb támadásnál lerántották Vámost, szabaddobás és két perces kiállítás.

• 41’
    hétméteres: kihagyta | Hollandia | 2. félidő
    41’

Malestein jött, Bíró védett! Marad a 21–18.

• 41’
    Pásztor Noémi (32) HUN
    41’

Kínaival próbálkozott Klujber, hosszú lett Lukácsnak. A kontrából eljut a alabda a beállóhoz, de nem tiudta ellőni, hetes és két perces kiállítás.

• 40’
    HUN
    18
    21 NED Angela Malestein (26)
    40’

Ki is jött az emberelőnyös figura, Malestein talált be jobbszélről.

• 40’
    Füzi-Tóvizi Petra (4) HUN
    40’

Tóvizi kicsit durván védekezett.

• 40’
    18
    20 NED
    40’

De a sorminta folytatódott: hibáztak a mieink, majd a hollandok, a magyarok és megint az ellenél. Elképesztő mennyiségű hiba minkét oldalon!

A rossz szériát szerebcsére mi szakítjuk meg először: lejutott a labda Lukácshoz, gólt lőtt a hosszú felsőbe.

• 36’

Jöhettek a hollandok, Abbingh lőtt, de Bíró védett. A kontrából szép helyzetet alakiítottunk ki a befutó Svhatzlnek, de telibe lőtte Duijdam lábát. Maj jött egy újabb védés a magyar kapustól, de a  következő lehetőséget is elpuskázzuk... De szerencsére ők is!