Pars az aranyért dob a világbajnokságon

2013.08.12. 18:40
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Már az első körben 80 méter fölött dobott, 80,30 az eredmnye, ezzel természetesen ő vezet.

• A legjobb eredmény Ziolkowskié, 75,93 métert dobott.

• A hétpróbázó Zsivoczky-Farkas Györgyi a kilences pályáról indult a 200 méteres futásban gyengén kezdett, az utolsó száz méteren viszont jól hajrázott, és a harmadik lett.

• Ziolkowski, Litvinyov, Shayunou, Nazarov, Pars, Murofusi, Vizzoni, Fajdek, Lomnicky, Esser és Kozmus dob majd a döntőben. Négy olimpiai bajnok is van a mezőnyben.

• Az olimpiai bajnok Kirani James, aki Granada első olimpiai aranyát nyerte tavaly a londoni olimpián, futamát megnyerve jutott be a döntőbe.

• A világbajnoki döntő versenyzői már elkezdték a bemelegítést, fél hétkor kezdenek.

• A 2009-es berlini világbanokság egyébként Kozmus győzelmével zárult, 80,84 méterrel több mint egy métert vert a második Ziolowskira, a harmadik Zagronij lett. A lengyel Ziolowski most is döntős, viszont az orosz nem lesz ott a döntőben, a szombati selejtezőből három érvénytelen dobással esett ki.

• Pars Krisztián 1982. február 18-án született Körmenden, 1999-ben már ifjúsági világbajnok volt.

Európa–kupa-győztesként érkezett az athéni olimpiára, ahol a második legjobb eredménnyel jutott be a döntőbe. Az olimpiát végül az ötödik helyen zárta, 78,73-at dobott.

A 2008-as olimpián az egyik legnagyobb esélyesként, 80,07-et dobva a legjobb eredménnyel jutott be a döntőbe, övé volt az egyetlen 80 fölötti eredmény. A döntőben is 80 fölött dobott, 80,96-ot, ez azonban csak a negyedik helyre volt elég.

A 2009-es berlini vb-re abszolút esélyesként érkezett, a negyedik hely így is karrierje legjobbja volt, aztán jött a 2012-es londoni olimpiai aranyérem.

• Pars 2013-as legjobbját júniusban dobta Lengyelországban, az 59. Janusz Kusocinski Emlékversenyen 81,02 méterrel zárt, ott Melichet előzte.

A döntős mezőnyben ezzel övé a legjobb idei eredmény, a tadzsik Nazarov 80,71-gyel a második az idei egyéni csúcsokat nézve.

• Zsivoczky-Farkas Györgyi három szám után a 17. helyen áll hétpróbában az atlétikai világbajnokságon.

A délutáni súlylökést 13,02 méterrel kezdte, majd 13,13-ra javított, s végül 12,92-vel zárt. Legjobbjáért 736 pontot kapott, összesítésben 2680 ponttal várhatja a hétfői utolsó számot, a 200 métert.

• A 110 méteres férfi gátfutás elődöntőjében a magyar Baji Balázs ötödik lett futamában, hiába rajtolt jól, 13.36-tal ért célba, ez nem volt elég jó a döntőhöz.

Az első elődöntő egyébként nem volt problémamentes, ketten sem fejezték be.

• A július elején Budapesten megrendezett Gyulai István Memorialon is Pars volt a legjobb kalapácsvető, akkor 80,73 méterrel zárt megelőzve a szlovén Primos Kozmust (77,98) és a cseh Lukas Melichet (77,72).

Londonban egyébként 80,59-cel nyer aranyat Pars, a második Kozmus lett 79,36-tal, mögötte a japán Murofusi végzett 78,71-gyel.

• A tavaly nyári londoni olimpián aranyérmes Pars Krisztián lehet a magyar atlétika első világbajnoka, ha a hétfői esti döntőben is tudásának megfelelően versenyez.

• Pars Krisztián a legjobb eredménnyel zárta a kalapácsvetők szombati selejtezőjének A csoportját a moszkvai atlétikai vb-n.

Pars elsőre 75,21-et dobott, majd a második körben megdobta a döntőt érő 77 métert, sőt jelentősen túl is szárnyalta, 79,06 méterre repült a kalapács.