Új győztese van a 2014-es Boston Maratonnak

2016.12.13. 11:15

A kenyai Rita Jeptoo doppingvétsége és eltiltása miatt az etióp Buzunesh Debát hirdették ki a 2014-es Boston Maraton női győztesének.

A szervezők hétfői bejelentése szerint dolgoznak azon, hogy miként tudja majd az új győztes megkapni a 150 ezer dolláros pénzdíjat, valamint az új pályacsúcsért járó 25 ezer dollárt.

A versenyt 2:18:57 órás idővel nyerte Jeptoo, akinek viszont a szervezetében eritropoetin (EPO) nyomaira bukkantak az az évben futott Chicago Maraton előtti edzésen. A doppingvétség miatti jogi eljárások csak idén októberben zárultak le a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (CAS). Jeptoo végül négyéves eltiltást kapott, és 2014-től törölték az eredményeit, köztük a bostoni diadalát is.

Deba a versenyen 2:19:59 órával ért célba másodikként, de mostantól ez a legjobb női időeredmény a Boston Maraton 1897 óta íródó történetében. (MTI)