Elképesztő sprinttel dőlt el a Boston Marathon

2019.04.15. 19:44 Módosítva: 2019.04.15. 19:47

A férfiaknál a kenyai Lawrence Cherono, a nőknél az etióp Worknesh Degefa győzött hétfőn a Boston Marathonon.

A 2:07:57 órás eredménnyel célba érő Cherono mindössze két másodperccel előzte meg a 2015-ben bajnok etióp Lelisa Desisát, míg a harmadik helyen a kenyai Kenneth Kipkemoi futott be.

A befutó nem mindennapi izgalmakat hozott, hiszen a három dobogós gyakorlatilag egyszerre ért a finisbe. Az utolsó métereken az addig vezető Desisa és Cherono is elképesztő sprintet vágott le, egyáltalán nem látszott, hogy már több mint két órája futnak. Végül a kenyai bírta tovább a hajrát, és nyerni tudott.

A női versenyt Degefa 2:23:31 órás idővel, a kenyai Edna Kiplagatot 42 másodperccel megelőzve nyerte meg. A harmadik helyen az amerikai Jordan Hasay végzett. A 123. bostoni maratoni versenyen 30 ezer futó indult.

A Boston Marathont 1897 óta rendezik meg. 2013-ban bombamerénylet áldozata lett három néző, és 264-en sérültek meg. A versenyt hagyományosan a Hazafiak Napján rendezik.