Váratlan incidens fosztotta meg a kenyai futót a biztos győzelemtől

2023.09.29. 12:54
A kenyai futó, Robert Kimutai Ngeno sokáig az élen állt, és szinte már biztos győztesnek érezhette magát a 38. Buenos Aires-i maratonon, amikor egy kutya szaladt a pályára, és esélyt sem adott neki arra, hogy elsőként érjen célba.

Ngeno 1:03.21 óra alatt teljesítette a táv felét, a 25. és a 38. kilométer között pedig egyértelműen ő vezette fel a mezőnyt. Egészen addig magabiztosan haladt a cél és a győzelem felé, amíg képbe nem került a négylábú.

A közönség azonnal Robert Kimutai Ngeno segítségére sietett, hogy elzavarja a kutyát, azonban a futó elvesztette a ritmusát és a koncentrációját. Így az incidenst követően már hiába folytatta a versenyt, 2:10.16 órás idejével már csak harmadikként zárt, honfitársa, a 31 éves Cornelius Kiplagat (2:08.29 ó) és Paul Kipngetich Tanui (2:09.57 ó) mögött.

Ngenónak ez volt a második maratonja ebben a szezonban. Június 3-án a stockholmi versenyen indult, amelyen negyedik helyezést ért el.