Varga negyeddöntős az ökölvívó Eb-n

2008.11.08. 22:30

Magabiztos bokszolással felülmúlta szlovák ellenfelét, így bejutott a negyeddöntőbe Varga Miklós a liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon. A 60 kg-os súlycsoport magyarja meggyőzően bokszolt, ennek nyomán Rudolf Dydy a második menet után feladta a mérkőzést. A hazai szövetségtől származó információ szerint az első menetben nem nyomtak pontot a bírók, a másodikban azonban Varga felülkerekedett az utóbbi években legalább három súlycsoporttal feljebb "kúszó", magyarul kiválóan beszélő Dydyn. Egy ízben rendesen gyomron is vágta, ennek ellenére mindenkit meglepett, hogy a második menet utáni szünetben a szlovák bunyós lehúzta a kesztyűit, ezzel jelezvén, hogy feladja a küzdelmet. "Amikor gyomron vágtam, hallottam, hogy jókorát nyekken, biztosan nem esett neki jól. Másra nem tudok gyanakodni, csak arra, hogy emiatt nem jött ki a harmadik menetre" - mondta a hajdúsámsoni olimpikon, aki a negyeddöntőben - immár éremért - a grúz Koba Fakadzéval csap össze. Eredmény: 60 kg, nyolcaddöntő: Varga Miklós-Rudolf Dydy (szlovák) Dydy a második menet után feladta. Korábban: 51 kg, nyolcaddöntő: Alexander Riscan (moldovai)-Szalai Gergely p.gy. 10-4 Az esti programban még Bacskai Balázs (69 kg) lép szorítóba, mégpedig a lengyel Krzysztof Chudecki ellen. (MTI)