Hegyikerékpár: Benkó 4. az amerikai világkupán

2012.07.01. 17:42

Az olimpiai kvótás Benkó Barbara U23-as negyedik helye jelenti a legjobb magyar eredményt az amerikai Windhamben megrendezett olimpiai-krossz világkupán. A hegyikerékpáros sorozat hatodik állomásán a szintén londoni résztvevő Parti András a férfiaknál 63., az U23-as Juhász Zsolt 20. lett.

A 22 éves Benkó (Focus MIG Team) a svájci Jolanda Neff mögött hatperces hátránnyal célba érve, 50 világranglista-pontot gyűjtve lett negyedik.

Az elit férfiak mezőnyében a dél-afrikai Burry Stander volt a leggyorsabb, a versenyt 71-en fejezték be, Parti András (EuroOne Waberer's Cube Pro MTB Team) 63. helye 3 pontot ér.

Az U23-as férfiak versenyét a holland Michiel Van Der Heijden nyerte, Juhász Zsolt (EuroOne Waberer's Cube Pro MTB Team) 20. helye 6 pontot jelent. Az elit nőknél nem indult magyar, a futamot a kanadai Catharine Pendrel nyerte.