Valverde nyerte a Vallon nyíl egynapost

2014.04.23. 17:19

A spanyol Alejandro Valverde nyerte az országúti kerékpárosok szerdai, Vallon nyíl elnevezésű egynapos klasszikus versenyét, írja az MTI.

A 34. születésnapját pénteken ünneplő versenyző 2006 után másodszor győzött a 78. alkalommal kiírt, 199,5 km-es belgiumi versenyen

Valverde a célba vezető emelkedőn három másodperccel előzte meg az ír Daniel Martint és néggyel a lengyel Michal Kwiatkowskit.

Megszakadt viszont a belga Philippe Gilbert sikersorozata: az elmúlt nyolc napban az előző két, hollandiai egynaposon - Amstel Gold Race és Brabant nyíl - győztes kerekes annak ellenére csak tizedik lett, hogy ő számított a legnagyobb favoritnak.

A tavaszi egynapos klasszikusok vasárnap a Liege-Bastogne-Liege viadallal zárulnak.