Fotós miatt lett horrorbukás a befutónál

2015.06.17. 17:36

Komoly sérülésekkel kellett kórházba szállítani a női angol körverseny első szakaszának győztesét, Lizzie Armitsteadet, aki a befutó után méterekkel egy fotósnak ütközött, majd ezzel tömegbukást okozott.

A 26 éves kerékpározó, aki a londoni olimpián ezüstérmes volt, a 2014-es Jóakarat Játékon pedig aranyérmet nyert, magánál volt, amikor az orvosi személyzet ellátta, de a hírek szerint a 15 perces ápolás közben oxigént is kapott, és nyakmerevítővel tették be a mentőautóba.

A szakaszgyőztes Armitstead az ütközés előtt nem sokkal kissé balra, pont a fotósok felé kezdett sodródni, ezért az ünneplést félbehagyva gyorsan a kormányához kapott, de már későn. Az eset után a fotósok a Telegraphnak megerősítették, hogy az előírtnak megfelelő helyen tartózkodtak a célvonal mögött.

Lizzie Armitstead bukása a befutó után

Armitstead pontos sérüléseiről sem a verseny szervezői, sem csapata, a Boels Dolmans nem közölt részleteket.