Button lemosta a Williams körrekordját

2004.01.22. 20:27
Az angol a BAR-Honda átmeneti autójával egy másodpercet faragott le Ralf Schumacher szerdai csúcsából a barcelonai tesztelésen. Coulthard az új McLarennel Valenciában döntött körrekordot.
Nem sokáig élt Ralf Schumacher barcelonai körrekordja, mert a katalán pályán egy nappal később Jenson Button egy másodperccel megjavította azt.

Egy "öszvér" volt a leggyorsabb

A BAR-Honda versenyzője a csapat "concept-car"-nak nevezett, feketére festett gépével érte el az elképesztő időt. A speciális autó igazi öszvér, a hátulja már a 2004-es autóé, a motorja szintén, az eleje viszont még a 2003-as modellből maradt.

D. Coulthard McLaren MP4/19 1m09.697s
Button teljesítményéhez a teszteket csütörtökön megkezdő Michael Schumacher tudott a legközelebb kerülni, de a hátránya neki is nyolc tizedmásodperc volt. A német szintén az előző rekord alatt körözött, ami elismerendő, hiszen a hatszoros világbajnok a múlt évi idényzáró Japán Nagydíj óta nem ült Forma-1-es autóba.

A Williams gyengélkedett, a McLaren repült

Az eddig verhetetlennek tűnő, a többiekétől eltérő vezetőszárnnyal futó Williamsek ezúttal gyengébbek voltak, pilótáikat műszaki hibák is hátráltatták. Ralf Schumacher persze így is negyedik lett, Montoya viszont csak a hetedik időre volt képes.

Nagyszerűen ment viszont Fernando Alonso az új Renault-val, ahhoz képest, hogy először vezette az R24-est, máris a harmadik legjobb eredményre volt képes.

Barcelona mellett Valenciában is futottak próbaköröket, itt viszont csak egy csapat, a McLaren pilótái. Raikkönen és Coulthard közül utóbbi volt a gyorsabb, ráadásul új pályacsúcsot felállítva.