Massa biztosan vezet Ausztráliában

2007.03.16. 07:15
Könnyedén nyerte a 2007-es Forma-1-es szezon első napját Felipe Massa. A Ferrari pilótája az Ausztrál GP második szabadedzésén zárt a legjobb idővel. Az elsőn a címvédő Fernando Alonso volt a leggyorsabb, de lassabb, még eső után száradó pályán.

A ferraris Felipe Massa magabiztosan futotta a legjobb időt az idénnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíj pénteki napján. A magyar idő szerint hajnalban tartott szabadedzések közül az elsőt Fernando Alonso nyerte, de ekkor még majdnem végig vizes volt a pálya, ami csak az utolsó percekre száradt föl.

Alonso, majd Massa

A későbbi tréningen kezdettől száraz aszfalton körözhettek a pilóták. Massa és Alonso csatázott a vezető pozícióért, de néhány helycsere után a brazil megszilárdította első helyét az 1:27.353-as idővel.

A hajrában feljött mögé csapattársa, a négy tizedmásodperccel lassabb Kimi Raikkönen, illetve az egész gyakorlás alatt kiegyensúlyozottan vezető mclarenes újonc, Lewis Hamilton. Negyedikként Giancarlo Fisichella zárt Renault-val, ötödik a BMW-s Nick Heidfeld, hatodik Alex Wurz lett Williams-Toyotával. A kétszeres világbajnok Alonso McLaren-Mercedese hetedikként zárt Nico Rosberg, Robert Kubica - Williams, illetve BMW - és David Coulthard Red Bull Renault-ja előtt.

Remekül szerepelt a két Super Aguri-Honda, versenyzői jobban futottak, mint az anyacég gyári autói: Jenson Button és Rubens Barrichello csak a 14-15. helyen fejezték be.

A mezőnyt Massa fölényesen vezeti, de a 2. és a 11. poszt között kicsik a különbségek, tíz autó egy másodpercen belül van.

Sok apróbb hiba

Az autosport.com tudósítása szerint az első tréning eső miatt meglehetősen unalmasan telt, a legtöbb pilóta nem is futott gyors kört a vízben, így a másodikon igyekeztek bepótolni az elveszített időt. Ennek rengeteg kicsúszás lett az eredménye, Barrichello kisebb balesete és Heikki Kovalainen Renault-jának hibája miatt mintegy negyedórára félbe is szakadt a körözés.

Több autónak is volt műszaki hibája, de az új szabályok szerint a péntek tulajdonképp nem éles része a versenyhétvégének, így még a motorhibáért sem jár a szombaton élebe lépő tíz rajthelyes visszasorolás. A McLarenek és a Ferrarik gond nélkül mentek végig, a vb-címvédő Renault-nak viszont mindkét autója lerobbant.

A nagydíj szombaton még egy szabadedzéssel, majd magyar idő szerint hajnali négy órakor az időmérővel folytatódik, a futam pontosan egy nappal később rajtol.