További Forma-1 cikkek
- Max Verstappen Las Vegasban lezárta a párharcot: a Red Bull pilótája sorozatban negyedszer is világbajnok
- Idén harmadszor rajtolhat George Russell a pole-pozícióból
- Erre senki nem számított, óriási változás jöhet 2026-tól az F1-ben
- Lewis Hamilton diktálta a tempót a Las Vegas-i Nagydíj első napján
- Telik a pohár, a Formula–1-es pilótáknak kezd elegük lenni az FIA-ból
Törölték a szerda délelőttre tervezett bírósági meghallgatásokat a Ferrari kontra Coughlan és társa ügyben, mert a felek peren kívül megállapodtak.
Az autosport.com úgy értesült, a Forma-1-es kémsztoriban főszereplő McLaren-mérnök, Mike Coughlan és szintén érintett felesége, Trudy Coughlan eskü alatti írásos nyilatkozatot tettek, hogy a továbbiakban együttműködnek az olasz istállóval az eset teljes felderítésében.
Coughlanék kvázi beismerték
A Ferrari cserébe visszavonja azt a kérését, hogy a londoni bíróság szolgáltassa ki Coughlan vallomását az olasz ügyészségnek. A felek közötti megállapodás már kedd este létrejöhetett volna, ám ekkor Coughlan és ügyvédei még nem voltak teljesen biztosak benne, hogy a szakember vallomása árthat-e neki az Olaszországban párhuzamosan folyó eljárásban.
Mivel másnap Coughlan belement az egyezségbe, egyértelmű, terhelő lenne magára nézve vallomása, ám a vádalku szerint azt külföldön nem használják föl ellene. Ez kvázi azt jelenti, Coughlant és nejét a Ferrari nem vonja be a modenai eljárásba, ami a másik kulcsfigura, Nigel Stepney ellen irányul.
A nyilatkozattal Coughlanék tulajdonképpen beismerték, sárosak, vagyis Stepney még nagyobb bajba kerülhet, legalábbis ha a bíróságon is minden ellene hozott vádat letagad, mint tette azt a Sunday Timesnak adott interjújában.
Stepney egyedül maradt
Nigel Stepney-t azzal gyanúsítják, hogy szigorúan bizalmas Ferrari-dokumentumokat adott át a rivális McLaren istálló főtervezőjének, Mike Coughlannek. A csapat véletlenül jött rá az ipari kémkedésre, amikor egy London melletti fénymásoló üzletből figyelmeztették: egy nő - mint kiderült, Coughlan felesége - 780 oldalnyi bizalmasnak minősített anyagot sokszorosíttat náluk.
Egyelőre nem tudni, Londonban lesz-e folytatása a Ferrari-Coughlan keresetnek, de az biztos, az ügy Modenában tovább bonyolódik.
A McLaren szerepe még nem teljesen tisztázott
A kémügyben a McLaren ártatlannak vallja magát, Ron Dennis csapatfőnök állítja, Coughlanen kívül más kollégája nem tudott a Ferrari 2007-es autójának adatairól, a dokumentumokat nem használták föl saját céljaikra. Felmerült viszont, hogy Jonathan Neale, a McLaren menedzserigazgatója, a csapat harmadik legfontosabb embere tudta, beosztottjánál a Ferrari papírjai vannak. Egyelőre nem tiszta, hogy erről az ügy kiszivárgása előtt vagy után értesült-e. A Ferrari jelezte, ellene nem indíttat eljárást.
A Honda-főnök sem lehet nyugodt
A Honda múlt pénteki közleményéből, illetve csapatfőnöke, Nick Fry egyik interjújából kiderült, Stepney és Coughlan állásinterjún jártak a japánok vezetőjénél. Stepney először egyedül, majd Coughlannel az oldalán találkozott Fryjal. A Honda tagadja, bármit is tudott volna kettejük kapcsolatáról, illetve a Ferrari-dokumentumok csempészéséről.
Kik voltak még benne?
A brit és az olasz sajtó állítja, további Ferrari- és talán McLaren-alkalmazottak is benne lehetnek a kémügyben, ezt látszik alátámasztani, hogy az olaszok vádalkuba mentek bele a jelenleg felfüggesztett McLaren-mérnökkel.
A Ferrari Stepney-t az ügy múlt keddi kipattanásakor kirúgta Forma-1-es csapatától.