Massa nyert, Hamilton szívott

2007.08.26. 13:45
A Ferrari sima kettősgyőzelmet szerzett, az angol defektje miatt Alonso kapott egy harmadik helyet.

Kettősgyőzelmet szerzett a Ferrari a Török Nagydíjon, Felipe Massa másodpercekkel Kimi Raikkönen előtt ért célba. A piros autók a rajttól uuralták a futamot, a finn klasszis azonnal leelőzte Lewis Hamiltont, aki harmadikként sokáig tartotta velük a lépést.

Elől Raikkönen tűnt gyorsabbnak, de mindig neki kellett először jönnie tankolni, így nem tudott márkatársa elé kerülni. A McLarenek közül az újonc volt a jobb, dobogós helye biztos volt, amíg a 41. körben egy defekt miatt nem veszített jelentős időt, két pozíciót és első szárnyából néhány darabot: Alonso és Heidfeld is eléje került.

Nézze meg képeinket!

A hajrában az volt néhány körön át kérdés, melyik Ferrari ér elsőként célba, de a taktika Massának kedvezett. Raikkönen az utolsó előtti körben a futam leggyorsabb körével bizonyította, mennyire volt gyors vasárnap.

A világbajnokságban Alonso harmadik helyével két pontot hozott az ezúttal csak ötödik Hamiltonon, így az angol öt egységgel vezet előtte. Massa 15, Raikkönen 16 pontra közelítette meg, míg a konstruktőrök között a Ferrari már csak 11-gyel van lemaradva a McLarentől, igaz a britek 15 hungaroringi pontja fellebbezés alatt áll.

A világbajnokság öt futammal a befejezés előtt rettentő szoros lehet, a négy élpilóta egyaránt három-három GP-t nyert, a következő monzai, majd az azt követő spái egyértelműen Ferrari-pályának látszik, így hátrányukat tovább csökkenthetik.

A dobogósok nyilatkozatai

Felipe Massa: "Nagyon boldog vagyok, ez a hely nagyon kedves nekem, tavaly itt nyertem először, el sem hiszem, hogy ismételni tudtam. A futamon csak a sisakommal volt egy kisebb gondom, le kellett törnöm a szellőzőfedelet, mert meglazult és zavart."

Kimi Raikkönen: "Ez a verseny tegnap az időmérőn dőlt el. Ha két autónk egymás mögött van, nehezen fordulthat meg a sorrend".

Fernando Alonso: "Rosszul rajtoltam, beragadtam a BMW-k mögé, de utána Hamilton defektjénél megragadtam a lehetőséget. A harmadik hely így sem a legjobb eredmény".

A Török GP körről körre

14:00: Elindultak az autók a felvezető körre. A két Honda az utolsó sorban motorcsere miatt.

Rajt és 1. kör: Massa tökéletesen jött el, Hamilton beragadt, Raikkönen megelőzte. A két BMW lerajtolta Alonsót, csak a hatodik a spanyol.

2.: Massa, Raikkönen, Hamilton, Kubica, Heidfeld, Alonso a sorrend.

4.: Hamiltoné a leggyorsabb kör, a keményebb abronccsal, míg a Ferrarik a puhával rajtoltak.

6.: Massáé volt a leggyorsabb kör, de Raikkönen a 6. fordulóban megdöntötte. A piros kocsik között szinte semmi távolság nincs, Hamilton leszakadni látszik.

7.: Hamilton 3,5, Alonso 8,5 másodpercre van Massától. Az angol és a spanyol között van a két BMW.

10.: Hamilton tartja a 3,5 másodpercet, Alonso 10,5-re a ferrariktól. Raikkönen gyorsabbnak tűnik Massánál, Alonso támadja Heidfeldet.

12.: Kubica jött ki tankolni, Heidfeld és Alonso eggyel följebb léptek.

9. Honda 1 p

14.: Massa futja a leggyorsabb köröket, de minimálisan gyorsabb Raikkönennél és Hamiltonnál.

15.: Massa, Raikkönen másodpercen belül, legutóbb a finn pilótáé volt a leggyorsabb kör. Hamilton néggyel mögöttük, Haidfeld és Alonso több mint tízzel lemaradva.

17.: Heidfeld kijött tankolni, Alonso negyedik. Heidfeld Kubica elé jött vissza.

18.: Raikkönen jött a boxba, újra lágyat kapott. Alonso szintén bejött, újra kemény abroncsot kapott. A spanyol Heidfeld elé jött visza.

19.: Massa is érkezett, újra lágyat kapott. Hamilton vezet, még nem járt a boxban. A brazil visszajött a második Kovalainen mögé, Raikkönen elé.

20.: Hamilton is kijött tankolni, újra kemény abroncsot kapott, közelebb került a Ferrarikhoz. Kovalainen vezet.

21.: Kovalainen a Renault-val az élről jött ki tankolni, visszaállt a Massa, Raikkönen, Hamilton sorrend, Kovalainen Kubica elé jött vissza, a hetedik helyre.

22.: Fisichella negyedik, Alonso ötödik, Heidfeld hatodik.

23.: Massa 2,5 másodperccel van Raikkönen, néggyel Hamilton, 18-cal Alonso előtt.

27.: Hamilton kezd lemaradni a Ferrarikról, Alonso tizedenként közeledik hozzá, de 15 másodperc a hátránya.

35.: Raikkönen két másodpercen belülre került Massához, Hamiltonnak valójában már nincs esélye a győzelemre. Alonso továbbra is sokkal mögöttük.

37.: Raikkönen befogta Massát és támadja.

39.: Egyik Ferrari sem jött ki, egy másodpercen belül vannak, aki később jön tankolni, nyer.

40.: Raikkönen jött előbb tankolni.

41.: Massa is jött benzinért, simán visszajött Raikkönen elé, és van közöttük egy lekörözött autó.

42.: Hamilton defektet kapott, leszaladt a pályáról, egy fél kört szakadt abronccsal ment, bejött gumiért azonnal, de visszaesett az ötödik helyre.

47.: Hamilton a negyedik Heidfeldről is leszakad, Kovalainen csak négy másodperccel van mögötte.

48.: Tíz körrel a vége előtt Massa biztosan vezet Raikkönen előtt, Alonso biztosan harmadik, Heidfeld negyedik, Kovalainen jön föl az ötödik Hamiltonra. Az angol első légterelője megsérült a defektnél.

53.: Kovalainen három másodpercen belül Hamilton mögött.

57.: Raikkönen az utolsó előtti körben behúzta a leggyorsabb kört, 1:27.2.

58.: Felipe Massa nyert, Raikkönen második, Alonso harmadik. Heidfeld negyedik, Hamilton ötödik. A vb-t öt ponttal vezeti az angol Alonso előtt, 15-tel van Massa, 16-tal Raikkönen előtt. Monza és Spa Ferrari-pálya, könnyen újra négyesélyes lehet a világbajnokság.