Massa nyert, Raikkönen kocsija kilyukadt

2008.06.22. 16:11 Módosítva: 2008.06.22. 16:56
Felipe Massa könnyedén nyerte a Francia Nagydíjat, miután a sokáig vezető Kimi Raikkönen autójának egyik kipufogója levált. A brazil a pontversenyt is vezeti.

Felipe Massa nyerte a Francia Nagydíjat ferraris társa, Kimi Raikkönen előtt. Harmadiknak a toyotás Jarno Trulli futott be.

A GP a Ferrari különversenye volt, simán elhúztak a rajtnál, a finn biztosan vezetett. Valószínűleg simán nyert volna, ha a 35. forduló környékén nem szakad ki kocsijának jobb oldali kipufogója a helyéről. Az alkatrész jó 20 körön át lifegett, teljesen szétverte a kasztnit, majd elrepült. A helyén egy lyuk keletkezett.

Raikkönen előtte persze elengedte Massát, mert egy-két másodperccel gyorsabb volt a csapattársa, Ferrarija jónéhány lőerőt veszített a probléma miatt.

A harmadik helyért Jarno Trulli a mclarenes Heikki Kovalainennel csatázott, de végül megtartotta dobogós pozícióját.

Massa idei harmadik győzelmével átvette a vezetést a világbajnokságban: 48 pontja van, a Franciaországban ötödik Robert Kubicának 46, Raikkönennek 43.

Lewis Hamilton kanadai hibája miatt csak a 13. helyről rajtolhatott, majd szabálytalanul előzött, megbüntették, és teljesen visszaesett. Eső menthette volna meg, de abból csak néhány csepp érkezett, és nem befolyásolta a futamot. Az angol így nem szerzett pontot, így közel egy hónapja 38 egységen vesztegel.

A Francia GP körről körre

13.59: Elindultak a kocsik a felvezető körre. A magny-cours-i pálya fölött elég felhős az ég, nem kizárt a csapadék.

Rajt: Raikkönen szenzációsan rajtolt, Massa jól, maradtak az élen. Mögöttük Alonso elrontotta az indulást, Trulli és Kubica is elment mellette.

1. kör: Alonso megelőzte Kubicát, és Trullit támadja.

2.: Hamilton tizediknek jött föl, csapattársa, Kovalainen mögé ragadt be.

4.: Raikkönen 1,5 másodpercre elhúzott Massától, hatra Trullitól.

7.: Hamilton már eljött Kovalainen mellett, és Piquet-t támadja. Jelenleg kilencedik az angol.

10.: Hamilton nem boldogul Piquet-vel, simán tartja őt a brazil.

11.: A Ferrarik már egy célegyenessel vezetnek.

12.: A versenybírók vizsgálják Hamilton egyik előzését, amikor az első körben elment Vettel mellett, elhagyta a pályát.

13.: Hamiltont megbüntették, áthaladó büntetést kapott, azonnal le is töltötte,keresztült ment a depón. A 13. helyre jött vissza.

15.: Alonso az első, aki kereket cserélt.

16.: Raikkönen lerázta Massát is, biztosan áll az élen.

18.: Hamilton Alonsót támadja a 12. helyért.

19.: Alonso lecsúszott az ívről a célegyenes utáni hosszú balkanyarban, Hamilton belül simán megelőzte, de a kör végén kijött tankolni.

20.: Trulli és Kubica egyszerre álltak ki tankolni.

21.: Raikkönen az élről állt ki tankolni.

22.: Massa is letudta tankolását. Mindketten visszajöttek arra helyre, ahonnét kiálltak.

26.: Raikkönen hat másodperccel vezet Massa előtt, a Ferrarik előnye több mint 20 másodperc. Hamilton a 17. helyen.

31.: Trulli a harmadik, Kubica a negyedik, hátrányuk több mint 30 másodperc Raikkönentől.

34.: Raikkönen a legutóbbi körben 2 másodperccel lassabb volt Massánál, 3,5 másodpercre csökkent köztük a különbség.

36: Massa egy másodpercet hoz körönként a világbajnokon.

38.: Raikkönen lelassult, Massa a sarkában van.

39.: Massa simá megelőzte Raikkönent, a finn elengedte. A bajnok autójának jobb oldali kipufogója lifeg, és veri a kasztnit.

43: Massa hét másodperccel elhúzott Raikkönentől, a finn egy másodpercet kap körönként Trullitól és Kubicától. Előnye bő 20 másodperc, 27 kör van hátra.

46.: Kubica kiállt újra tankolni.

50.: Trulli is üzemanyagot kapott, simán visszajött Kubica elé.

52.: Raikkönen tankolt, a lógó kipufogóval nem tudtak mit kezdeni a szerelők. Kovalainen is a boxban járt, és Kubica elé sikerült visszaállnia a versenybe.

58:: Trulli, Kovalainen és Kubica a 3-5. helyen majdnem teljesen együtt vannak. Kovalainen sokkal gyorsabb Trullinál.

60.: Az eső szemerkélt egy keveset, de úgy tűnik, elállt, az autók csak néhány másodperccel lassabbak.

61.: Raikkönen autójáról leszakadt a kipufogó csonk, amiből még gondja lehet. Ha az autó tömege nem lesz meg a verseny végén, kizárják.

66.: Trulli egész simán tartja Kovalainent, de az utolsó három körben biztosan próbálkozni fog a finn.

69.: Kovalainen megpróbálta a gyors sikánban megelőzni Trullit, de ott két autó nem fér el egymás mellett, így maradt a sorrend.

70.: Massa nyert, Raikkönen egy kipufogóval lett második. Trulli, Kovalainen, Kubica, Webber, Piquet, Alonso a további sorrend.