Menet közben levette és visszatette a volánt

2012.07.17. 09:10

Verseny közben, nagy tempónál vette le és tette vissza a kormányt az észak-európai Forma-Renault-bajnokságban induló Jeroen Slaghekke a kategória oscherslebeni futamán. A 20 éves holland pilótának elektronikus gondjai akadtak, és mivel ennek irányító szervei a kormányban vannak, a lekapcsolással újraindította a rendszert.

A produkció nem mondható veszélytelennek, egy ideális világban talán többversenyes eltiltást is érne, de minden jól alakult, és a tehetség megúszta az esetet.

Slaghekke amúgy sem mindennapi pilóta, csak 15 évesen kezdett gokarttal versenyezni, egy év múlva már a holland Suzuki Swift-kupában indult, majd 2010-től a brit Forma-Fordban. Nem is akárhogy, tavaly négy futamon győzött, nyolc pole pozíciót és 21 dobogós helyet szerzett, a bajnokságban második lett. Célja természetesen a Forma-1.