A frászt hozták Kimi Raikkönenre Monzában

2015.09.07. 11:57

Nem volt jó napja Kimi Raikkönennek Monzában, az Olasz Nagydíjon. A rajtot elszúrta, így az első sorból az utolsó helyre került vissza, és hiába vezetett utána remekül, az ötödik helynél nem sikerült előrébb jutnia.

A rajtnál mázlija volt, hogy hátulról nem trafálták telibe, és szerencséje volt később is, amikor Roberto Merhi ütötte majdnem ki a futamból. A finn a 30. kör környékén jött kerékcserére, közvetlenül utána érkezett a Manor-Marussia versenyzője is. Az újonc viszont nagyon elfékezte magát, blokkolta a kerekeit, autója irányíthatatlanul csúszott a Ferrari felé a boxbejáratnál.

Merhi Almost Crash Kimi Raikkonen

Épp nem ütköztek össze, a spanyol kocsija az utolsó pillanatban betapadt, és belassult Raikkönené mögé. A finn egy óriási füstfelhőt láthatott maga mögött, és hogy közelít valami pirosas dolog. Ami végül megállt.

Raikkönen rég ütötték már így ki versenyből, a 2008-as Kanadai GP-n, amikor ő megállt a piros lámpánál a boxkijáratnál, Lewis Hamilton viszont nem.