Előd
17 °C

Élre ugrott a Manchester United

2002.01.13. 19:42
Az angol labdarúgó bajnokság huszonkettedik fordulójában nem sokáig örülhetett első helyének a Newcastle, hiszen a Manchester vasárnap "kivégezte" a Southamptont is, ezzel pedig átvette a vezetést a tabellán. A Manchester sorozatban hetedszer nyert. Az Arsenal hazai pályán ért el döntetlent a Liverpoollal szemben.
A forduló szombati rangadóján a Leeds hiába szerezte meg - Smith révén - az első percben a vezetést a Newcastle ellen, a végén nem örülhettek. A Szarkák ugyanis egy öngóllal még a félidő vége előtt egyenlítettek, a második negyvenöt percben pedig még inkább rákapcsoltak. Dyer révén a hatvanadik percben már vezettek, ezek után tetézte a vendégek gondjait, hogy Millst kiállította a bíró.

6. Chelsea 34
A hajrában szinte már csak egy csapat volt a pályán, és Bellamy három perccel a vége előtt megadta a kegyelemdöfést a Leedsnek. Ezzel a Newcastle ismét átvette a vezetést, de mindössze egy napig örülhetett az első helynek.

Vasárnap ugyanis a Manchester letaszította Robson tanítványait az élről. Kétségtelen: a MU kijött a kátyúból, nem véletlenül emlékeztetett erre David Beckham a rossz napok idején, mondván legyenek a kétkedők és a bizalmatlanok türelemmel. Nem vitás, újra süt, mi több: ragyog a nap az Old Trafford felett.

Újra szalad a Manchester szekere

De most essen néhány szó a meccsről: a Southampton ellen van Nistelrooy egyenlített - sorrendben nyolcadik meccsén eredményes -, aztán a társak - Beckham és Scholes - gyorsan lerendezték a meccset. 3-1 lett a vége, és az United - idén először - az első helyre lépett.

A forduló vasárnapi rangadóján Ljungberg vezetést szerzett ugyan a hazai pályán játszó Arsenalnak, de nem sokáig örülhettek a drukkerek, a norvég Riise ugyanis öt perccel később egyenlített.

A Chelsea-nek meg kellett elégednie a döntetlennel

Emellett még nagy mérkőzést játszott a Blackburn a Charltonnal, négyet rúgtak a vendégeknek. Az Aston Villa 2-1-re verte a huszonötödik perc óta tíz emberrel küzdő Derbyt, érdekesség, hogy addigra már kialakult a végeredmény. A Derby utolsó előtti helyre esett vissza.

Megtört az Everton rossz sorozata, Blomquist gólja nagyon kellett ehhez. A Fulham hátrányból nyert, a nagy csapatok mumusa, a Chelsea azonban ott hagyott két pontot a Bolton otthonában, kétszer is vezettek, de a végső diadalt nem sikerült megszerezniük.

Megpecsételődni látszik a Leicester sorsa

Egyre inkább kezdi megtalálni az elveszettnek hitt fonalat az Ipswich is, ezúttal a Tottenhamet verték a hajrában lőtt góllal. Ezzel együtt még mindig kieső helyen állnak, de már korántsem annyira reménytelen a helyzetük, mint néhány hete. A Manchesterbe csábított di Canio a West Ham-et juttatta győzelemhez a sereghajtó Leicesterrel szemben.