Vendel
19 °C

Geráék elbukták a városi rangadót

2005.08.27. 19:02
Az angol bajnokság negyedik fordulójában a címvédő Chelsea ezúttal sem kapott gólt, és legyőzte városi riválisát, a Tottenhamet. Gera Zoltán végig testközelből szemlélhette, hogy csapata 3-2-re kikapott a Birmingham City-től. A cseh Eb-gólkirály Milan Baros győztes gólt lőtt új csapatában, az Everton megint vereséget szenvedett. A Manchester megint nem kapott gólt, a Newcastle viszont még mindig nem rúgott.
Az angol Premier League szombati játéknapjának első mérkőzését Birmighamben játszották, a West Bromwich Albion városi riválisát fogadta. Gera Zoltán csapata két győztes mérkőzés után szerdán kikapott a Chelsea otthonában, de így is három ponttal többet szerzett, mint a Birmingham City, amelyik erejéből mindeddig egyetlen pontra futotta.

Kihasználta a védelmi hibákat a Birmingham City

A találkozó gyors gólváltással kezdődött, Emile Heskey egy balról beívelt labdát középről fejelt a kapuba, majd a hazaiak szögleténél Horsfield csapott le egy lecsorgó labdára, és egyenlített. A WBA-nak kapufája után még egy lehetősége volt a vezetés megszerzésére, de Campbell elhibázta.

Még a félidőben két újabb fejesből ért el két gólt a vendégcsapat, előbb a cseh Jarosik, majd ismét Heskey volt eredményes, és a védőket egyik esetben sem lehet felmenteni, rosszul helyezkedtek.

Az egyenlítésre már nem volt erő

Gera látványosan nem találta a helyét a jobboldalon, középpályásként nem tudott lendületet adni csapatának.

A fordulás után szerencsés gólt ért el a WBA, ahhoz azonban már nem volt kellő ereje, hogy megint egyenlítsen, igaz Earnshaw még az utolsó utáni percben is nagy lövést küldött a kapu fölé.

Az Aston Villa a Liverpooltól hétközben megvásárolt Milan Baros góljával szerezte meg a három pontot a Blackburn ellen, a Bolton az újonc West Ham otthonában nyert, az Everton a Fulham vendégeként vallott kudarcot.

A Chelsea nem erőltette: így lett 2-0 a javára

A nap rangadója, a két kapott gól nélküli londoni csapat mérkőzése, gyenge meccset hozott. A Tottenham az elején megszorongatta a Chelsea-t, aztán egy vitatható kiállítás után Del Horno gólt fejelt Lampard szögletéből. A folytatásban a hazai csapatnak már ereje nem volt, Mourinho csapata viszont korántsem akart játszani, újabb gólja is Duff suta mozdulata után esett.

A vasárnap pályára lépő Manchester United harmadik meccsén sem kapott gólt, és kilenc ponttal az élboly nyomába eredt. A Newcastle ugyanakkor negyedik összecsapásán sem ért el gólt.

A másodosztályban szereplő magyarok közül Király Gábor csapata, a Crystal Palace Andy Johnson duplájával 2-0-ra verte a Stoke City-t, a Gyepes nélkül felálló Wolverhampton pontot mentett a Cardiff otthonában - 2-2 -, a Plymouth azonban hazai pályán 1-0-ás vereséget szenvedett a Hull ellen. A Plymouth-ban Buzsáky a pályán volt.

Manchester City-Portsmouth 2-1 (0-0)
g.: Reyna (66.), Andy Cole (69.), illetve Viafara (52.)
Tottenham Hotspur-Chelsea 0-2 (0-1)
g.: del Horno (39.), Duff (71.)
piros lap: Mido (25., Tottenham)
West Ham United-Bolton Wanderers 1-2 (0-0)
g.: Sheringham (88., 11-esből), illetve Nolan (59.), Campo (85.)
Wigan Athletic-Sunderland 1-0 (1-0)
g.: Roberts (2., 11-esből)
West Bromwich Albion-Birmingham City 2-3 (1-3)
g.: Horsfield (12., 64.), illetve Heskey (10., 33.), Jarosík (25.)
Middlesbrough-Charlton Athletic 0-3 (0-1)
gól: Rommedahl (38.), Perry (81.), Bent (90.)
Newcastle United-Manchester United 0-2
gól: Rooney (66.), van Nistelrooy (90.)
Az FC Liverpool-Arsenal mérkőzést az európai Szuperkupa miatt elhalasztották.
Az élcsoport: 1. Chelsea 4 8-0 12 pont, 2. Manchester City 4 6-3 10, 3. Charlton Athletic 3 7-1 9, 4. Manchester 3 5-0 9, 5. Bolton Wanderers 4 6-4 7, 6. Tottenham Hotspur 4 4-2 7, 7. Arsenal 3 6-2 6.