Olivér

Ronaldo duplázott a Milanban, az Inter sebezhetetlen

2007.02.17. 17:34
Az éllovas Internazionale sorrendben tizenhatodik meccsét nyerte meg, és már tizennégy ponttal vezet az Empoliban vereséget szenvedő Roma előtt. A Milan három brazil góllal és Ambrosini ráadásban szerzett találatával fordította a maga javára a sienai bajnokit.

Az olasz bajnokság huszonnegyedik fordulójában a Bajnokok Ligájában szereplő mindhárom csapat szombaton lépett pályára, a két milánói csapat nyert, a Roma viszont kikapott Empoliban, így már tizennégy pont a hátránya a zsinórban tizenhatodszor is győztes Internazionaléval szemben.

Gyors gólok hozták a sikert

Az Adrianót és Materazzit nélkülöző Inter október végén nem nyert utoljára, azóta rendre három ponttal fejezte be a meccsét. A Cagliari ellen ezért nagyon nem is kellett küzdenie, mert Burdisso már a tizenegyedik percben megszerezte a vezetést, a vendégek pedig komoly veszélyt nem jelentettek a kapura. A találatot Ibrahimovics készítette elő, tökéletes, külsővel belőtt labdáját fejelte a léc alá Burdisso.

Az Empoli még korábban, már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Roma ellen, és utána ugyan Tottiék nagy és veszélyes rohamokat vezettek, nem sikerült az egyenlítés, így a hazai csapat őrzi negyedik helyét a táblázaton.

Ambrosini a 94. percben döntött

Sokkal gólgazdagabb meccset láthattak a szurkolók Sienában, ahol a Milan három brazillal állt fel, és vette célba a hazaiak kapuját. Ronaldo gyorsan vezetéshez is juttatta csapatát, de három perc alatt egyenlített Vergassola. Oliveira és Ronaldo révén újra előnybe került a Milan, de a hazai válasz rendre gyorsan megérkezett, mindkétszer a Middlesbrough-tól elcsábított Maccarone célzott pontosan.

A ráadásban a tíz emberrel küzdő Milan Ambrosini révén megszerezte a piros-feketék negyedik gólját is - Pirlo szögletére remekül érkezett és fejelt -, és erre már nem volt ideje válaszolni a harcosan játszó Sienának. A Milan így az ötödik helyre lépett előre, vagyis nemzetközi kupaszereplést jelentő helyen áll, jóllehet a bajnokságot nyolc pont levonással kezdte.

Siena-AC Milan 3-4 (2-2)
g: Vergassola (19.), Maccarone (30., 90.), illetve Ronaldo (15., 81.), Oliveira (28.), Ambrosini (94.)
piros lap: Brocchi (77., AC Milan)
vasárnap: Ascoli-Udinese 15 Catania-Fiorentina 15 SS Lazio-Torino 15 Livorno-Messina 15 Palermo-Chievo 15 Parma-Sampdoria 15 Reggina-Atalanta 15
Az élcsoport: 1. Internazionale 23 49-17 63 pont 2. AS Roma 23 46-18 49 3. Palermo 23 39-28 42 4. Empoli 23 21-19 35 5. AC Milan 23 32-21 33 6. Lazio 22 33-18 31