További Futball cikkek
- Marco Rossi: Az egyetlen csapat volt a négyből, amelyet szerettem volna elkerülni
- „Nagyok voltak az elvárások, de nem hozza a számokat" – elégedetlenek a magyar válogatott támadóval
- Ebbe belehúztunk: a magyar válogatott Törökország ellen harcolhatja ki élvonalban maradását
- Aranylabdás játékossal pótolná visszavonult klasszisát a Real Madrid
- Rosszul húzták be a lesvonalat, a honi szövetség eltiltotta a párost
Egy magyar futballcsapat esetében vicces lenne, ha a tulajdonosok azt gondolnák, a nyári költekezést - a játékosok igazolását - a jegyárakból fedezhetnék, mint az egy angol klubnál nem is teljesen elképzelhetetlen. A Premier League-ben a legnagyobb bevételi forrás a belépők értékesítése, míg nálunk a költségek töredékét fedezi csak a szurkolók pénze. A magyar foci lassan érdektelenségbe fullad, jegyet azért kell eladni.
Sokra tartják magukat
A keretét a legbnagyobb lendülettel megerősítő Újpest vezetői mégis úgy gondolják, aki a legjobb helyről akarja megnézni a fiatalítás útjáról épp letérített csapatukat mondjuk a Paks vagy a Nyíregyháza ellen, annak biztosan megér ez 3000 forintot. A Megyeri úti stadion tribünjére ugyanis ennyibe kerül egy belépő.
De ez csak a sima meccsekre érvényes, a kiemeltnek számító találkozókon - MTK, Debrecen, Honvéd - már 3500 forintért lehet látni a pazar labdakergetést. Akik olcsóbban szeretnének szurkolni a liláknak, azok megtehetik 2500, 2000 és 1500 forintért is, igaz nem olyan jó helyről. Ugyanakkor az ultrák - akik a legtöbben vannak egy találkozón - a legolcsóbb jegyből vehetnek a táborba.
A bérletek ára is meglehetősen drága, hiszen a tribünre szóló, a bajnoki és a most induló ligakupa meccseire érvényes féléves belépő 21 500 forint. Itt is vannak gazdaságosabb megoldások, hiszen a legolcsóbb féléves bérlet 11 000 forint. Érdekesség, hogy a bérletek a Magyar Kupa-meccsekre nem érvényesek, így akár az is elképzelhető, ha esetleg a Ferencváros játszana a kupában az Újpesttel, még drágábbak lennének a belépők.
A klub honlapján kiemelik, az árdrágulás a mérkőzésnapi komfortosabb kiszolgálással jár, és bíznak benne, a játéktéren is azt kapják a szurkolók, amit elvárnak.
Bajnokot olcsóbbért
Összehasonlításként megnéztük egy-két, az Újpesthez hasonlóan az átlagosnál valamivel több nézővel bíró klubnál mennyi az annyi.
Ha az egy napra szóló jegyeket nézzük, bajnokcsapatnál, Debrecenben is annyiba kerül a legdrágább belépő, mint Újpesten, de itt csak egy szűk körnek - hat sor az F-szektor tetején - kell kifizetnie háromezer forintot. A pálya másik oldala melletti lelátóra, a felezővonalhoz már 1700 forintért is le lehet ülni. Az ultrák 700-ért ugrálhatják végig a rangadókat.
A DVSC-nél az éves bérletek árai sem változnak az előző idényhez képest és ezek a belépők a ligakupa- és az MK-meccsekre is érvényesek. Ez annyit jelent, hogy a diákok akár hatezerért is szurkolhatnak egy éven keresztül, de az átlagos bérletár 20-22 ezer forint között mozog. A kivételt csak az E-szektor (37 500 Ft) és az F-szektor hat sora teszi, ahonnan negyvenötezerért lehet látni Dombi Tibor és Dzudzsák Balázs remek megmozdulásait. Érdekesség, hogy ugyanebbe a szektorba, az alsóbb sorokba van 24 000 forintért is jegy. A klubnál ezt a drágaságot azzal indokolták, hogy ez az öt sor a legjobb hely a stadionban.
Családi jegyek Győrben és Kispesten is
Diósgyőrött is a kiemelt meccsek - Debrecen, Nyíregyháza, Újpest - jelentik a nagy kiadást, de itt csak kétezerért tekinthetőek meg a legjobb helynek számító tribünről a rangadók. A bérletek - melyek itt is egész évre értendőek -, az állóhelyre 15 ezerbe, a tribünre 22 500 forintba kerülnek. Az igazsághoz azonban az is hozzá tartozik, hogy a diósgyőri élmény a felújítás után is elmarad még a legszínvonalasabb magyar pályának számító Szusza-stadiontól.
Győrben viszont a legújabban felújított stadionban a legdrágább jegy is csak 1800 Ft-ba kerül, igaz a vendégszurkolóknak már 2500 Ft. A legolcsóbb jegy 1200, illetve 1600, de a győriek kiadnak családi jegyet is, mely három főnél - köztük egy gyerek - 3000 forintba kerül.
A győri bérletesek minden hazai rendezésű mérkőzésre (NB I., ligakupa, Magyar Kupa) érvényes belépője a szektorok elhelyezkedésének megfelelően 14, illetve 21 000 forintba kerülnek, míg az ultrák tízezerért kiabálhatják végig a szezont az A-szektorból.
Egy másik budapesti klubnál, a Honvédnál a felújított Bozsik-stadionban a legdrágább jegy a Puskás-tribünre 2200, míg a páholyba 3100 Ft. Kispesten a családi jegyet (két felnőtt, 1 vagy 2 gyerek) 3400 forintra tartják. A bérletek között is a páholy vezet, hiszen oda 46 500, míg a Puskás-tribünre 33 000 Ft az egy évig és minden meccsre érvényes belépő ára. Ugyanakkor az ülő (családi szektorba 25 500, míg az álló Kispest-szektorba 15 000 Ft.