További Futball cikkek
- Jó hírt kapott a Barcelona, az Eb-győztes sztár a Szuperkupa-döntőben már játszhat
- Szoboszlai Dominik nélkül megint botlott a Liverpool, a döntő kapujában a Tottenham
- A Manchester City a Bundesliga legveszélyesebb támadójával erősítene
- A Fraditól távozó labdarúgónak szoknia kell, hogy Kecskeméten sokan magyarul beszélnek
- Újabb Premier League-sztárt igazol a hétszeres BEK/BL-győztes
A futballisták szeretik megadni a módját góljaik ünneplésének, a legtöbbször azonban ezt öncélúan teszik, máskor a családi áldásra utalnak, valamikor pedig különböző szenvedélybetegségeikre. Peter Crouch robottánca, a brazilok bölcsőringatása, vagy éppen Tony Adams "két sört a bárból" mutogatása és Robbie Fowler kokainszívása a legemlékezetesebbek közé tartozik. Fowler gólja alkalmából egyszer a pólóján állt ki az elbocsátott liverpooli dokkmunkások mellett, ezért 900 fontra büntették.
Az angol pályákon néhány hete egy kevésbé érthető és obszcénnak egyáltalán nem tűnő gólöröm tűnt fel: többen A betűt formáltak kezükkel találatuk után.
Az Everton-csatár Andy Johnson, a Wiganban futballozó Titus Bramble és Marcus Bent, valamint a Manchester City játékosa, Micah Richards is így ünnepelt.
A BBC utána ment és kiderítette, ezúttal nem üzengetésről, nem beszólásról van szó, hanem a focisták így akarnak egy kezdeményezést népszerűsíteni.
Az említett játékosok alapítóként vagy később csatlakozóként a most induló A-Star mozgalom támogatói. A név abból ered, hogy "minden gyerek egy csillag" (every child is a star). A futballisták célja, hogy közösséget, közösségi élményt nyújtsanak a fiataloknak, így tartva őket távol a bűnözéstől, a céltalanságtól, és segítsék őket munkához is jutni. Ezt futballtornák szervezésével akarják elérni az ismert és sikeres játékosok.
Az egyik fő alapító, Ken Bonsu szerint az A-Star abban akar segíteni, hogy a gyerekek a legjobbat hozzák ki magukból. "Bárhonnan és bármilyen háttérrel is érkezik egy fiatalember, hiszünk abban, hogy minden gyerek egy csillag."
A kampány tehát már megkezdődött, a focitornák pedig nyáron kezdődnek majd el.
Angliában örömmel fogadták a kezdeményezést, mert a futballisták az utóbbi időben többször hívták fel magukra a figyelmet botrányokkal, és a városi bűnözés is aggasztó mérteket öltött az utóbbi időben.