Jenő

Száz méterről lőtt gólt a Sivasspor kapusa

2008.03.11. 13:37
Potyogtak a gólok Európában a hét végén. Összeszedtük a második vonal legérdekesebb eseményeit. Eredmények tizenhat országból, videók négyből.

Anglia, Championship, 37. forduló

Gera Zoltán FA-kupázott, csakúgy, mint a Barnsleyt erősítő Ferenczi. Tovább folytatódik a Bristol City remeklése, az újonc még mindig feljutó helyen áll. Vaskó Tamás a 79. percben állt be. A Tímárral és Halmosival felálló Plymouth otthonában Beattie góljával nyert a Sheffield United. Ismét Király Gábor nevével kezdődött a Burnley összeállítása. Buzsákyval kapott ki a Queens Park. Priskin 71 percet kapott első meccsén a Prestonban. A League One-ban Gyepes Gábor végig játszott az idegenben győztes Northampton csapatában, az együttes jelenleg 10. a tabellán. Eredmények: Blackpool-Southampton 2-2, Charlton-Preston 1-2, Coventry-Norwich 1-0, Crystal Palace-Colchester 2-1, Hull-Scunthorpe 2-0, Leicester-Bristol City 0-0, Plymouth-Sheffield United 0-1, Sheffield Wednesday-Queens Park 2-1, Stoke-Burnley 1-1. A bajnokság állása: 1. Bristol City 66, Stoke 63, 3. Watford 62.

Ausztria, T-Mobile Bundesliga, 28. forduló

Az Innsbruck csapatában Orosz Péter a 72. percben egyenlített, csapata mégis kikapott, Ilics a hosszabbításban lőtte a gólt. A Mattersburgban Csizmadia a kispadon ült, Kovrig Ákos végigjátszotta a meccset. Továbbra is remekel az Ivica Vasticcsal felálló újonc LASK, amely az Austria Wient verte. Eredmények: Rapid Wien-Sturm Graz 2-1, Altach-Ried 3-2, Austria Kärnten-Mattersburg 1-0, LASK Linz-Austria Wien 2-1, Wacker Tirol-RB Salzburg 1-2. A bajnokság állása: 1. Salzburg 49, 2. Rapid 48, 3. LASK Linz 48.

Belgium, Jupiler Liga, 25. forduló

Juhász Roland végigjátszotta az idegenben győztes Anderlecht mérkőzését, Pető Zoltán a kispadon ülte végig az utolsó FC Brussels szintén győztes találkozóját, csapata maradt a tábla végén. A bajnoki cím védője, az Anderlecht csak negyedik, továbbra is két bruges-i csapat van a legjobb háromban. Eredmények: Standard Liege-Sint-Truiden 2-1, Mouscron-FC Brugge 2-0, Genk-Mons 1-2, FC Brussles-Lokeren 2-0, Dender-Mechelen 0-3, Zulte-Waregem-Roeselare 3-1, Cercle Brugge-Westerlo 1-0, Gent-Germinal Beerschot 2-1, Charleroi-Anderlecht 0-2. A bajnokság állása: 1. Standard Liege 55, 2. FC Brugge 51, 3. Cercle Brugge 48.

Bulgária, A Liga, 17. forduló

Az éllovasok győztek, nem csökkent a különbség a CSZKA és a Levszki között. A CSZKA még mindig veretlen, a bajnok és kupagyőztes Levszkinek 8 pont a hátránya. Eredmények: Szlávia Szófia-Lokomotiv Plovdiv 1-0, Beroe-Levszki Szófia 0-1, Lokomotiv Szófia-Cserno More 4-3, Pirin-Marek 4-0, Vidima-Botev 0-1, Szpartak Várna-Csernomorec 1-1, Belasica-CSZKA Szófia 1-3, Liteksz-Vihren 2-0. A bajnokság állása: 1. CSZKA 45, 2. Levszki 37, 3. Lokomotiv Szófia 37.

Csehország, Gambrinus Liga, 20. forduló

Az éllovas Slavia pontokat veszített, üldözője nyert hétfőn, a kettejük közti különbség két pontra olvadt. Róth Ferenc végigjátszotta a Plzen csapatában a Zlin elleni vesztes meccset. Továbbra is népszerű a liga, a Sparta otthonában 14 109-en, Ostravában 16 336-an voltak a nézők. Eredmények: Slovan Liberec-Viktoria Zizkov 2-2, Zlin-Viktoria Plzen 3-1, FC Brno-Sigma Olomouc 1-0, Most-Mlada Boleslav 2-1, Bohemians-Jablonec 1-1, Ceske Budejovice-Kladno 0-0, Banik Ostrava-Slavia Praha 2-2, Sparta Praha-Teplice 1-0. A bajnokság állása: 1. Slavia 42, 2. Sparta 40, 3. Banik Ostrava 35.

Horvátország, 1. HNL, 22. forduló

Szuperrangadót vívtak, a bajnoki cím védője, a Dinamo Zagreb 1-0-ra nyert a Hajduk ellen. Mindössze 12 ezer néző látogatott ki a Maksimir stadionba. A győztes gól a 37. percben esett, Ivica Vrdoljak szerezte. A mérkőzésen 8 sárga lapot osztott ki a játékvezető. A Dinamo előnye 16 pont. Eredmények: Inter Zapresic-Varteks 0-0, Sibenik-Medimurje 4-2, Cibalia-Slaven Belupo 3-0, Zadar-Rijeka 0-0, Osijek-NK Zagreb 1-1, Dinamo-Hajduk 1-0. A bajnokság állása: 1. Dinamo 55, 2. Rijeka 39, 3. Hajduk 37.

Görögország, Super League, 24. forduló

Tovább folytatódik a két nagy, versenyfutása, a bajnok van lépéshátrányban. Az AEK idegenben parádézott, a perceket kapó Tőzsérnek 12 jutott, egy kapura lövéssel azért próbálkozott. Eredmények: Panioniosz-PAOK 0-0, Arisz-Levadiakosz 1-0, Aszterasz-Ergotelisz 1-1, Atromitosz-Kalamaria 3-0, Veria-Olympiakosz 0-1, OFI-AEK Athén 1-4, Iraklisz-Xanthi 1-1, Panathinaikosz-Larisza 2-0. A bajnokság állása: 1. Panathinaikosz 56, 2. Olympiakosz 55, 3. AEK 52.

Lengyelország, Orange Ekstraklasa, 20. forduló

A Wisla utcahosszal vezet, még nem talált idén legyőzőre. A bajnok Zaglebie Lubin csak ötödik. A második helyen álló Groclin jövőre egy egész klubbal fog erősödni, ugyanis megállapodás született arról, hogy a wielkopolskiak egyesülnek a nagy múltú, második ligás Slask Wroclaw-val és annak otthonába költözik. Eredmények: Widzew Lódz-Lech Poznan 1-1, Zaglebia Sosnowiec-Legia 2-1, Groclin-Polonia Bytom 5-0, Górnik Zabre-Jagellonia 3-0, LKS Lódz-Cracowia 0-0, Zaglebie Lubin-Odra Wodzislaw 3-0, Korona-Ruch Chórzow 0-2, Wisla Karków-GKS Belchatów 2-0. A bajnokság állása: 1. Wisla 54, 2. Groclin 41, 3. Legia 40.

Olaszország, Serie B, 29. forduló

Folytatódott az Albinoleffe szenzációs menetelése, 11 meccs óta nem kaptak ki, továbbra is az élen állnak. A Brescia nyert, Feczesin a 73. percben állt be. A Grosseto csapatában Filkor a 66. percben kapott lehetőséget. A harmadik magyar, Kenesei is csak csereként játszott az Avellinóban. Eredmények: Piacenza-Avellino 1-0, Grosseto-Bari 2-2, Lecce-Bologna 0-0, Brescia-Cesena 3-0, Rimini-Chievo 0-0, Modena-Mantova 2-2, Albinoleffe-Messina 1-0, Ascoli-Pisa 1-0, Frosinone-Ravenna 2-1, Treviso-Spezia 1-1, Triestina-Vicenza 5-1. A bajnokság állása: 1. Albinoleffe 61, 2. Bologna 60, 3. Chievo 59.

Portugália, bwinliga, 22. forduló

Miközben Camacho lemondott a Benfica edzői pozíciójáról, Jesualdo Ferreira egy évvel meghosszabbította kontraktusát az FC Portónál. A hétfői meccsen: Belenenses-Boavista 2-3. A bajnokság álllása: 1. Porto 54, 2. Benfica 40, 3. Guimaraes 38.

Románia, Divizia Nationala A, 22. forduló

Nyolc pontra nőtt a bajnoki címre áhítozó kolozsvári klub előnye, a Steaua is nyert, de tetemes a hátránya. A bajnoki cím védője, a Dinamo ezúttal sem tudott nyerni, így nem sikerült az új edző, Gheorghe Multescu bemutatkozása. Eredmények: Dacia Moveni-Gloria Bistrita 0-0, CFR Cluj-Gloria Buzau 2-0, UT Arad-Otelul 0-1, Unirea-Univ. Craiova 2-2, Pandurii-Steaua 0-1, Poli Iasi-Ceahlaul 1-0, Vaslui-Univ. Cluj 0-0, Dinamo Bukarest-Farul 0-0, Rapid Bukarest-Poli Timisoara 0-1. A bajnokság állása: 1. CFR Cluj 52, 2. Rapid 44, 3. Steaua 44.

Svájc, Axpo Super League, 24. forduló

Rangadót nyert a Young Boys. A számunkra rossz emlékű Wankdorf-stadionban 15 122 néző előtt nyertek a bajnoki címet védő Zürich ellen. Továbbra is a vezető Basel sarkában maradtak. A Grasshoppers kapaszkodik, már a negyedik. Eredmények: Grasshoppers-Thun 4-0, Luzern-Sion 1-1, Basel-St. Gallen 2-1, Neuchatel-Aarau 1-2, Young Boys-FC Züric 3-0. A bajnokság állása: 1. Basel 52, 2. Young Boys 46, 3. FC Zürci 40.

Szlovákia, Corgon Liga, 20. forduló

A Zilina a Trnava ellen nyert rangadót Admir Vladavics két góljával, így lassan kétcsapatos lesz a bajnokság, az éllovasok előnye már 12 pont. Eredmények: Slovan-Banska Bystrica 1-0, Zilina-Spartak Varna 2-1, Ruzomberok-Nitra 2-2, Trencin-Kosice 1-2, Zlara Moravce-Dubnica 0-0, Artmedia-Senec 3-1. A bajnokság állása: 1. Zilina 48, 2. Artmedia 47, 3. Trnava 35.

Szlovénia, Prva Liga Telekom, 22. forduló

A Domzale pontot vesztett a Nafta otthonában, de így is tetemes, 12 pontos előnye maradt az üldözőivel szemben. Nafta-Domzale 0-0, Maribor-Ivancna Gorica 3-2, Interblock-Gorica 3-0, Celje-Drava Ptuj 0-2, Primorje-Koper 4-0. A bajnokság állása: 1. Domzale 47, 2. Interblock 35, 3. Koper 35.

Törökország, Türkcell Süper Lig, 25. forduló

Továbbra is szenzációs a Sivasspor, egyetlen pont választja el az első helytől. A hét végén még az a bravúr is sikerült nekik, hogy kapuskirúgásból szereztek gólt. A nem mindennapi találat a gárda ausztrál kapusának, Michael Petkovicnak a nevéhez fűződk. A Besiktas meccsén Bobo a 94. percben lőtte a győztes gólt. Eredmények: Genclerbirligi Ankara-Besiktas 1-2, Denizlispor-BB Ankaraspor 1-0, Istanbul BB-Konyaspor 5-0, Galatasaray-Kayserispor 2-0, Sivasspor-Ankaragücü 3-2, Genclerbirligi Oftas-Bursaspor 2-2, Gaziantepspor-Caykur Rizespor 1-1, Trabzonspor-Kasimpasaspor 2-1, Fenerbahce-Vestel Manisaspor 4-1. A bajnokság állása: 1. Besiktas 55, 2. Galatasaray 54, 3. Fenerbahce és a Sivasspor 54-54.

Ukrajna, Viscsa Liga, 20. forduló

A Sahtar és a Dinamo Kijev is győzött, ez a két csapat vezet. A Dinamo öt forduló alatt tízpontos hátrányból kapaszkodott fel. Eredmények: Metalurg Donyeck-Karpati Lviv 1-0, Zakarpattya-Arszenal Kijev 0-0, Zorja Luhanszk-Csornomorec 0-2, Tavrija Szimferopol-Metaliszt Harkiv 0-0, Dinamo Kijev-Metalurg Zaporizsja 2-1, Vorszkla-Sahtar Donyeck 0-1, FK Harkiv-Krivbassz Krivij Rih 0-0, Naftovik-Dnyipro 1-1. A bajnokság állása: 1. Sahtar 47, 2. Dinamo 45, 3. Dnyipro 44.