Vendel
19 °C

Bénáztak a németek az UEFA-kupában

2008.04.03. 22:50
A labdarúgó UEFA Kupa negyeddöntőinek első mérkőzésén csak az orosz Zenit tudott komolyabb előnyt szerezni, miután három góllal nyert a Leverkusen otthonában. A másik három találkozó döntetlen lett, így nehéz helyzetbe került a Bayern, előnyösbe a Dzsudzsákot ezúttal nélkülöző PSV.

A Dzsudzsák Balázs nélkül felálló PSV Eindhoven értékes, 1-1-es döntetlent ért el az olasz Fiorentina otthonában a labdarúgó UEFA Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A kiegyenlített első félidő után a második elején a hazaiak egy szerencsés góllal - Gomes kapus Mutura ütötte a labdát, amely a kapuba pattant - szereztek vezetést.

Az eset után nem sokkal meg is sérült az eindhoveni kapus, de ez sem törte meg a holland csapatot, amely négy perc múlva Koevermans révén egyenlíteni tudott, így kifejezetten jó helyzetből várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót.

A Bayer Leverkusen meglepetésre súlyos vereséget szenvedett hazai pályán az orosz Zenittől, így szinte reménytelen helyzetből várja a jövő heti, oroszországi visszavágót. Az orosz együttes szerezte meg a vezetést, de ezt még az első félidőben kiegyenlítette a Bayer.

A második játékrész első negyedórájában bő tíz perc alatt szerzett három góljukkal a vendégek eldöntötték valószínűleg nem csak a meccset, de a továbbjutás kérdését is.

A másik német együttes a kiírás elsőszámú esélyesének tartott Bayern München Luca Toni fejesgóljával sokáig vezetett a sorozat idei meglepetéscsapatát a spanyol Getafe ellen. Az első félidő egyértelműen a németeké volt, de a második félidőben már a vendégek is bátrabban támadtak, sokáig eredménytelenül.

A 90. percben azonban Contra remek perdítésével sikerült egyenlíteni, így kedvező helyzetből várhatja a visszavágót a bajorok által előzőleg lesajnált spanyol együttes.

A Rangers és a Sporting nem bírt egymással, a portugálok csak a sárga lapok számában tudták megverni ellenfelüket, 3-1 arányban.