Árpád

Dzsudzsákkal bajnok a PSV

2008.04.20. 16:46
Ami korábban sikerült Fischer Pálnak az Ajax-szal, Kiprich Józsefnek a Feyenoorddal és Fehér Csabának a PSV-vel, az most Dzsudzsák Balázsnak is megadatott. Negyedik magyarként holland bajnoki címet szerzett. A PSV-nek egy döntetlen is elég lett volna, de az eindhoveniek Danko Lazovics találatával megnyerték a meccset.

Nem estek egymásnak a csapatok, de ennek nem is volt sok értelme, hiszen a PSV-nek már egy döntetlen is elég lett volna, míg a Vitesse mindenféleképp a középmezőnyben végzett volna. Már-már unalomba fulladt az első félidő, amelyben a PSV leginkább arra ügyelt, hogy gólt ne kapjon, azért mindkét oldalon akadt néhány veszélyes támadás, de a kapuk a legritkább esetben forogtak veszélyben.

Aztán a második félidőben Danko Lazovics eldöntötte a meccset és az aranyérem sorsát, Afellay remek keresztlabdáját Farfán tette középre, ahol csak a szerb csatár tartózkodott, 15 méteres körzetben senki. Lazovics nem hibázott.

Ezek után sem sokat változott a játék képe. A PSV még annyira sem akart előre menni, mint azt megelőzően, a Vitesse meg tisztességből próbálkozott, de támadásaikban sok minden volt, csak átütőerő nem. Az Ajax közben tönkreverte a Heraclest, de mindez hiába valónak bizonyult.

Végül nyert a PSV, a 80. percben Dzsudzsák még belőhette volna szezonbeli 4. gólját, ha nem ügyetlenkedi el. Így maradt neki 3 és 17 mérkőzésen szerepelve ünnepelhette élete első holland bajnoki címét.

A PSV 2003 és 2007 után ismét az utolsó fordulóban vívta ki a bajnoki címet. Sok mindent elmond azért a csapat idei teljesítményéről, hogy minden idők második legkevesebb rúgott góljával tudta ezt elérni. Sorrendben negyedik, összesen 21. alkalommal lett a PSV Eindhoven Hollandia bajnoka. Fehér Csabával a NAC Breda bronzérmet szerzett. A bajnokság 2-5. helyen végzett csapatok a BL-ben való indulásért folytatják a rájátszásban.

Eredmények:

Heerenveen-Excelsior 5-0, Utrecht-Groningen 1-0, Feyenoord-Roda 3-0, AZ Alkmaar-Sparta 1-0, NAC Breda-NEC Nijmegen 1-3, Twente-Willem II 2-0, Ajax-Heracles 5-1, Vitesse-PSV 0-1, VVV Venlo-De Graafschap 3-0.