Orsolya
14 °C

Hatalmas gólt rúgott a Flamengo-kapus

2008.04.25. 19:30
Befejeződött a Libertadores-kupa csoportköre, az utolsó játéknapon már csak három csoportban kellett meccseket rendezni. Megmenekült a Boca Juniors. A Flamengo és a bajnok Sao Paulo továbbjutásával 5 főre emelkedett a brazil csapatok száma. A legjobb 16-ot ők és az argentinok uralják, akik szintén öt csapattal várják a folytatást.

3. csoport

Nem kis mázli kellett a Boca Juniors továbbjutásához. Mivel a Colo Colo nem tudta odahaza legyőzni a mexikói Atlast, ezért csak a 73. perces Riquelme-gól jelentette azt, hogy az argentin együttes léphet tovább. Egy gól döntött a két együttes vetélkedésében.

Boca Juniors-Maracaibo 3-0

Eredmények:

Colo-Colo-Atlas 1-1 (Rojas 3., ill. Colotto 65.), Boca Juniors-Maracaibo 3-0 (Paletta 9, Datolo 20., Riquelme 73.)
A csoport végeredménye:
1. Atlas 6 3 2 1 11-6 11
2. Boca Juniors 6 3 1 2 12-9 10
3. Colo Colo 6 3 1 2 11-9 10
4. Maracaibo 6 0 2 4 3-13 2

4. csoport

Hozta a kötelezőt a két élen álló egyesület, a Flamengo nem kis nehézségek árán. A csoport leggyengébb csapatának ellenállását csak az utolsó 8 percben tudta feltörni. Nem is akármilyen góllal, a kapus Bruno szabadrúgásból volt eredményes. A perui Coronel Bolognesi úgy esett ki, hogy nem nyert, és még gólt sem rúgott a csoportmeccsek során.

Flamengo-Coronel 2-0

Eredmények:

Flamengo-Coronel 2-0 (Bruno 82., Obina 88.), Nacional-Cienciano 3-1 (Ligüera 39., Cardaccio 52., Vera 90., ill. Avalos 82.).
A csoport állása:
1. Flamengo 6 4 1 1 9-4 13
2. Nacional 6 4 0 2 9-5 12
3. Cienciano 6 2 1 3 5-9 7
4. Coronel 6 0 2 4 0-5 2

7. csoport

A kolumbiai bajnok Atlético Nacionalt kellett legyőznie a brazil pontvadászat győztesének, a Sao Paulónak a továbbjutáshoz, és ezt meg is tette. A chilei Audax Italiano súlyos vereséget szenvedett paraguayi ellenfele otthonában, így kiesett. Ha nyernek idegenben, ők lépnek tovább a brazil csapattal.

Sao Paulo-Atl. Nacional 1-0

Eredmények:

Sportivo Luqueno-Audax Italiano 4-1 (Abente 2., 28., Gigena 8., Esquivel 44., ill. Villanueva 55.), Sao Paulo-Atlético Nacional 1-0 (Alex Silva 38.).
1. Sao Paulo 6 3 2 1 6-4 11
2. Atlético Nacional 6 2 2 2 8-5 8
3. Sportivo Luqueno 6 2 1 3 8-10 7
4. Audax Italiano 6 2 1 3 6-9 7