C. Ronaldónál van jobb húzása Fergusonnak
További Futball cikkek
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
- A spanyol élvonalba igazolhat a magyar válogatott őszi felfedezettje
Alex Ferguson 1986-ban vette át a Manchester United irányítását, a hétvégén tizenegyedszer lett bajnok a klubbal. (Összesen 18 elsősége van a MU-nak.)
A brit The Sun összeszedte a skót szakember legjobb döntéseit az elmúlt 23 évből.
A 10., hogy elfogadta a MU ajánlatát. Az Aberdeen edzőjeként megkereste őt korábban a Tottenham és az Arsenal, mégis a manchesterieket választotta, hogy átvegye az elbocsátott Ron Atkinson helyét.
Csak a kilencedik helyre volt jó, hogy leigazolta a Sporting Lisszabon 18 éves tehetségét, Cristiano Ronaldót 2003-ban. Amellett, hogy elfeledtette a szurkolókkal a pótolhatatlannak hitt David Beckhamet, üzletileg is jó vásár volt, hiszen 12,24 millió euróért vették, a Real Madrid legutóbb 80 milliót kínált érte.
A nyolcadik helyen szintén a portugállal kapcsolatos döntés van: tavaly nyárom sikerült megtartania, nem engedte a Realhoz.
Hetedik, hogy elengedte Beckhamet, akivel akkor romlott meg a kapcsolata, amikor az megismerkedett későbbi feleségével, Victoriával. Miután elhagyta a klubot, a csapat nyert három bajnokságot és egy Bajnokok Ligáját, míg ez idő alatt Beckham csak egy spanyol bajnoki címet. (Az angolok azt nem említik, hogy C. Ronaldo 2006-os formába lendülésééig, három év alatt az MU is csak egy FA-kupa sikerre volt képes, 2007-ben lett bajnok, amikor Beckham is a Reallal.)
A hatodik Ruud van Nistelrooy megszerzése. Pontosabban az, hogy miután majdnem megvette 2000-ben, ám a holland játékos térde súlyosan megsérült, egy év múlva, mikor látta hogy felépült, újra jelentkezett érte és elvitte. Ezt később a csatár 150 góllal hálálta meg.
Ferguson már a 2001-2002-es szezonban bejelentette visszavonulását, de később megváltoztatta döntését. Ez az ötödik, mert azóta a United szinte mindent megnyert, amit lehet.
A listáról nem hiányozhat az 1999-es BL-döntő, amit a csereként beálló Teddy Sheringham és Ole Gunnar Solksjaer góljával fordítottak meg. 1968 után ez volt a MU első BEK, illetve BL-győzelme. E két remek döntésének köszönheti, hogy nem sokkal később Sir Alex lett, a siker után lovaggá ütötték.
A The Sun szerint ez egy új korszak kezdetét jelentette a klubnál.
Második legjobb húzása, hogy 1993-ban megszerezte a Nottingham Forestttől az ír Roy Keane-t. Sokan kritizálták, hogy a durvának, ám tehetségesnek tartott játékost szemelte ki Bryan Robson pótlására, de ez is bejött neki.
A legjobb döntésének is egy igazolást, a francia Eric Cantona megszerzését tekintik. Sokan nem értették, mit akar a Leedstől jött öntörvényű játékossal, de az élet ismét őt igazolta: megnyerték az újonnan induló Premier League első szezonját.
Cantonát minden szaklap a klub történetének három legjobb játékosa között tartja számon, sokan a legjobbnak tekintik.