Brazília 0-2-ről jött vissza az amerikaiak ellen
További Futball cikkek
- Botrány Dzsiddában: a szaúdi szurkolók fogdosták a Mallorca-játékosok feleségeinek fenekét
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
Az Európa-bajnok Spanyolország kiverése is kevés volt ahhoz, hogy a címvédő brazilok tartsanak az Egyesült Állomoktól. Brazília megpróbálta a saját játékát játszva nyomás alá helyezni ellenfelét a döntőben. Bob Bradley csapata azonban fegyelmezetten védekezett, nem rugdosta el vaktában a labdákat, és amint lehetősége nyílt rá, gyors építkezéssel próbált zavart kelteni a brazilok védelmében.
Konföderációs Kupa, végeredmény
Döntő: Brazília-Egyesült Államok 3-2Gólszerzők: Luis Fabiano 46., 74., Lucio 84. ill. Dempsey 10., Donovan 27.
A 3. helyért: Spanyolország-Dél-Afrika 3-2 (h.u)
Ez olyan jól sikerült, hogy az első kaput eltaláló lövésükből gólt szereztek, egy ártalmatlannak látszó beadást Dempsey toldott meg érdekes mozdulattal a bámészkodó Lucio mellett, a labda a hosszú sarokba vágódott. A gól nem sokat változtatott a játék képén, a pillanatnyi kihagyás nélkül romboló amerikai falon hiába kereste a fogást Brazília, az ellen ismét remekül megszervezte csapata védekezését.
Mielőtt nyomasztóvá vált volna a brazilok fölénye, az Egyesült Államok egy mintaszerű kontrából, második kapura tartó lövéséből már kettővel ment: a saját kapujuk előterében labdát szerző amerikaiak három passzból értek át a pálya túloldalára, Landon Donovan becsapta Ramirest, és higgadtan lőtt Julio Cesar mellett a kapuba.
A szünetig hátralevő időben a brazilok hiába alakítottak ki több helyzetet, a több bravúrt bemutató Howard és az Onyewu vezette védelem állta a rohamokat.
A fordulás után viszont egyetlen percre sem volt szüksége Brazíliának ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe: Luis Fabiano vett le a kapunak háttal egy labdát, és a határozatlan DeMerit lába között nagy gólt lőtt.
A brazil támadások a szépítés után sem voltak kellően határozottak, Kaká és Robinho nem fogott ki jó napot, leginkább a jobbhátvéd Maicon passzai és beadásai után tudtak helyzetbe kerülni az esélyesek. Az amerikaiak ugyanúgy védekeztek, mint a spanyolok ellen, ha valaki hibázott, mindig akadt egy társ, aki besegített, ha pedig más nem maradt, Howard védett többször is bravúrral.
A 60. percben Kaká fejesét a gólvonalon túlról tudta csak kiütni az amerikai kapus, de a partjelző nem jelzett találatot. Brazília fölényben volt, de a spanyolokhoz hasonlóan a kapujuk előtt tökéletesen tömörülő amerikaiakkal egészen a 74. percig nem tudott mit kezdeni, ekkor Kaká futotta le emberét, centerezését Robinho még a keresztlécre vágta, de a kipattanóra Luis Fabiano reagált a leggyorsabban, és két méterről a kapuba bólintott.
Brazília útja a KK-döntőig
Csoportmérkőzések:- Egyiptom 4-3
-Egyesült Államok 3-0
-Olaszország 3-0
Elődöntő:
-Dél-Afrika 1-0
Bradley kapitány cserékkel próbálta frissíteni csapatát, sokat kivett játékosaiból a védekezés, és már egyáltalán nem tudták megtartani a labdákat. A fáradó védők között a 84. percben egy szögletre Lucio emelkedett a legjobban, pontos fejesével 0-2-ről fordította meg a döntőt Brazília. A hátralevő percekben néhány erőtlen kísérletre futotta az Egyesült Államoktól, a brazilok lenyelték a labdát, megnyerték a kupát.
Ami nem sikerült az elődöntőben Spanyolországnak, az a szünet utáni első percben megszerzett szépítésének köszönhetően összejött Brazíliának, amely legyőzte a nagyot küzdő amerikai csapatot. A címvédő története harmadik Konföderációs Kupáját nyerte Dél-Afrikában.
A Konföderációs Kupák korábbi győztesei
1992, Argentína (-Szaúd-Arábia 3-1), 3. USA
1995, Dánia (-Argentína 2-0), 3. Mexikó
1997, Brazília (-Ausztrália 6-0) 3. Csehország
1999, Mexikó (-Brazília 4-3) 3. USA
2001, Franciaország (-Japán 1-0) 3. Ausztrália
2003, Franciaország (-Kamerun 1-0, h.u.) 3. Törökország
2005, Brazília (-Argentína 4-1) 3. Németország