19 °C
32 °C

3-0-ra kiütötte a Chelsea az Arsenalt

2009.11.29. 19:55
A Premier League 14. fordulójának zárómérkőzésén a Chelsea Didier Drogba duplájával idegenben 3-0-ra legyőzte az Arsenalt, a londoniak öt ponttal vezetik a bajnokságot.

Az Arsenal kezdte jobban a mérkőzést, Arséne Wenger csapata hamar megérezte a játék ritmusát, szépen játszottak, többet birtokolták a labdát, de ziccerig nem tudtak eljutni.

A Chelsea a 18. percben vezetett igazi támadást, és bár Anelka Sagna ölelésében a földre került, a bíró nem adott tizenegyest a Chelsea-nek.

Az első félidő döntő periódusa az utolsó öt perc lett. A 41.-ben Terry ugratta ki A. Cole-t a bal oldalon, aki egy szép csel után beadott, és a középen érkező Drogba öt méterről belsővel helyezte a labdát a kapuba.

Három perccel később pedig már a 2-0 volt a Chelsea-nek. Ismét az egész mérkőzésen kifütyült A. Cole tekerte be a labdát, ami a Drogbát megelőző Vermaelenről saját kapujába pattant.

A második félidő elején Arsavin révén gyorsan szépített volna az Arsenal, de a játékvezető Petr Cech elleni szabálytalanság miatt érvénytelenítette a gólt.

Az Arsenal próbálkozott, de hiányzott egy hatékony befejező csatár, igazán nagy helyzetig nem tudtak eljutni. A Chelsea viszont a 81. percben biztossá tette győzelmét, Drogba szabadrúgásgóljával 3-0-ra alakult az eredmény.

Az elefántcsontparti csatár így utolérte a 11 gólos a Defoe-t a góllövőlista élén, és a Chelsea továbbra is 5 ponttal vezeti a bajnokságot.