9 °C
19 °C

A Barcelona 5 ponttal vezet a Real előtt

2010.01.16. 22:50
A spanyol bajnokság 18. fordulójában elszenvedte harmadik bajnoki vereségét is a Real Madrid, amelyet a gyorsan vezetést szerző, majd hősiesen védekező Athletic Bilbao vert meg 1-0-ra. A Barcelona egy félidőnyi fogáskeresés után átgázolt a Sevillán, Lionel Messi két gólt is szerzett, így már egyedül vezeti a góllövőlistát, csapata pedig öt pontra növelte előnyét a La Ligában.

A Real Madridba visszatért Cristiano Ronaldo, de a csapat argentin csatára, Gonzalo Higuain jobban hiányzott a madridiaktól az Athletic Bilbao otthonában játszott meccsen.

A baszkok rögtön a mérkőzés elején nekiestek a Realnak, és a 3. percben Llorente góljával meg is szerezték a vezetést. A Bilbao visszahúzódott, és kontrákból próbált veszélyt teremteni. A játékot a Real Madrid irányította, de a vendégek minden helyzetüket elhibázták.

A Bilbao kapusa, Iraizoz óriási védésekkel tartotta csapata vezetését, a madridiak hiába kerültek többször is ziccerbe, vagy a támadók hibáztak, vagy a kapus védett bravúrral.

A hajrában kiállították a hazaiak kapitányát, Gurpegit, de a Bilbao megőrizte előnyét. Ez volt a bajnokságban második Real Madrid harmadik szezonbeli veresége.

A Barcelonát a kupából kiverő Sevilla nem nyerni ment a Camp Nouba, a vendégek inkább a biztos védekezést tartották fontosabbnak, és egy félidőn át tartották is magukat. Ehhez a Barcelona szokottnál tompább játéka, és Andrés Palop védései is kellettek, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy a szünetben 0-0 legyen a meccs.

A második félidőben a Barcelona egy szerencsés öngóllal megszerezte a vezetést, majd a szórványos Sevilla-ellentámadások között Xavi olyan labdával találta meg Pedrót, amilyet csak ő tud adni: a négy védő között lyukra tett passz után a csereként beállt csatár eldöntötte a meccset.

A Sevillában nem volt sem erő, sem elszántság, a hajrához közeledve örömjátékot mutatott a Barcelona: Messi a 85. és a 90. percben is szerzett egy-egy gólt, így már 14 góllal egyedül vezeti a spanyol bajnokság góllövőlistáját (a Valencia a 12 gólos David Villával vasárnap játszik), csapata pedig öt pontra növelte az előnyét a Real Madrid előtt.