Merre folytassa Dzsudzsák Balázs?
További Futball cikkek
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
- A spanyol élvonalba igazolhat a magyar válogatott őszi felfedezettje
Dzsudzsák Balázs lassan másfél éve kiváló formában játszik a PSV Eindhovennél, 2008. januárjától, mióta a holland élcsapatnál van, 94 bajnokin 35 gólt szerzett. Egervári Sándor szövetségi kapitány úgy gondolja, hamarosan tovább kellene lépnie, mert egyre inkább kinövi Európa nyolcadik legjobb bajnokságát.
A bal lábas játékost kétmillió euróért szerződtették, most 10 millió euróra tartják - a legdrágább magyar futballista lehetne -, az Ajax edzője, Martin Jol elmondta, szüksége lenne a szélsőre, de ennyi pénzük nincs (2007 augusztusában az amszterdamiak kétszer is megnézték Dzsudzsákot, de hiába játszott nagyszerűen a világbajnok olaszokat verő válogatottban, nem vették meg, nem találták elég jónak).
Tehetősebb csapat viszont ennyiért simán ki is tudná vásárolni Dzsudzsákot, akit 2012 nyaráig köt szerződés a PSV-hez. A múlt héten az eddigiek mellé újabb három csapat neve is felmerült, elgondolkodtunk, hol lehetne helye, merrefelé kellene indulnia.
A Valenciában Juan Matával kellene versenyeznie, melyikük játszik a bal oldalon, de a spanyol érdeklődés mintha alábbhagyott volna. A Valencia szinte biztos BL-szereplő, ám Dzsudzsáknak nem feltétlenül lenne fix helye a kezdőben, ami minden futballistát megvisel, hiszen eddig rendszeres játékhoz szokott, a PSV-nél is rögtön a kezdőbe került.
Hova igazoljon Dzsudzsák?
Juventus
Simone Pepe játszik a bal oldalon, az Udinesétől igazolták, a világbajnokságon a rossz olaszok egyik legrosszabb játékosa volt. Pepe biztosan érettebb taktikailag, mint Dzsudzsák – állítólag éretlensége a hátránya szerződtetésének -, de koránt sincs olyan bal lába, mint a magyarnak. Sőt, a taktikán kívül semmiben nem jobb nála, a Juventusnál mégis közölték, nem gondolkoznak a magyar szerződtetésén.
Real Madrid
Tavasszal a Marca címlapon hozta, hogy a klub figyeli Dzsudzsákot, sok információt gyűjtöttek be róla, de Mourinho érkezésével leigazolták a Benficától az argentin Angel di Mariát. Ő, vagy a másik szélső, Cristiano Ronaldo jól bejátssza a bal oldalt, a védekezésből is kiveszik a részüket, rugótechnikájuk kimagasló. Nem valószínű, hogy a Real beszállna a versenybe, és Dzsudzsáknak sem tenne jót egy ekkora lépés. Összességében a madridi lehetőség komolytalannak tűnik.
Liverpool
A harmadik BL-győztes, ami képben van. Maxi Rodriguez szerepel a bal oldalon, hatalmasakat tud lőni ő is, elég csak a 2006-os vb-n a Mexikó elleni góljára gondolni. Angliában persze nem villog annyira, csak elvétve talál be. Nagy küzdelem lenne a két játékos között, ha Dzsudzsák gyorsan képes lenne felvenni az angol tempót.
Sebességben talán még nem tart ott, és a gondolkodás gyorsaságában biztosan össze kellene kapnia magát, hogy a szűkebb reakcióidőnek megfeleljen. Érdem viszont, hogy sokkal több esélye lenne a csapatba kerülésre, mint a Realnál, Maxi Rodriguez cseréjét, Ryan Babelt kiszoríthatná.
Paris Saint Germain (PSG)
Jó hely lehetne Dzsudzsáknak, a francia tempó nem sokkal erősebb, mint a holland, fizikailag viszont hatalmas az ugrás. Itt a csapatoknál még inkább atléták játszanak, mint Hollandiában, párharcokat nyilván nem lenne könnyű nyernie. Indulósebessége, cselezőkészsége ugyanakkor érvényesülne, és a beadásait is jól használhatnák a középen érkezők. Nenével elég jól összejátszhatnának, akit esetleg középre lehetne tolni vagy a jobb oldalra, a 34 éves Ludovic Guily helyére. A PSG nem lenne rossz lépés, mert legalább annyi sikerélménye lehetne, mint Eindhovenben. A párizsiak akár a BL-ben is indulhatnak, de összességében megfontolandó, annyival jobb-e a PSG, hogy megérje elhagynia a PSV-t.
Tottenham
Érdekes felvetés, hogy oda kerüljön Dzsudzsák, kivált, hogy a walesi Gareth Bale-lel kellene versenyeznie a csapatba kerülésért, aki párszor állva hagyta a nem túl lassú interes Maicont, a világ legjobb jobbhátvédjét a BL-meccseken. Ha Bale-t eladnák, akkor lenne realitása Dzsudzsák szerződtetésnek, addig nem is érdemes ezzel foglalkozni.
Arsenal
A másik csapat, ahol igen nehezen tudnánk elképzelni, hogy Dzsudzsák megiramodik a szélen. Arsene Wenger edző ugyan hasonló rendszerben játszatja csapatát, mint Fred Rutten a PSV-t, de sokszor Arsavin húzódik ki a bal oldalra vagy Nasri: az orosszal biztos nem versenyezhet a magyar, a franciával is csak annak rosszabb napjain. Thomas Rosickyvel felvenné a versenyt.
Stuttgart
Legszívesebben már holnap leigazolnák, mert a bal oldalon vagy az elefántcsontparti Boka játszik kényszerből vagy Gentner. Mindkettőnél jobb Dzsudzsák, csak épp a Stuttgart gyenge, még akkor is, ha az Európa Ligában játszik.
Werder Bremen
A vb-bronzérmes Marko Marin az ellenfél. Majdnem egyenlő erők csapnának össze, bár Marinnak a jobb lába erősebb, míg a bal gyengébb. A Werder sem villog, épp a Stuttgarttól kapott egy hatost két hete.
Fenerbahce
Emre Belözoglu vagy a szlovák Stoch a rivális. Dzsudzsáknak tetszett volna az ajánlat a nyáron, azóta viszont a Fener nemhogy a BL-t, de még az EL-t sem érte el, mert az előző sorozatból a svájci Young Boys ütötte ki, utóbbiban pedig a görög Paok volt jobb nála. Emre két éve vitathatatlanul jobb volt a magyarnál, de most már minimum egyenlő lehet az állás. A vb-n feltűnt Stochnál jobb is a magyar.
Palermo
Javier Pastore. Nem túl ismert az argentin, hiszen még csak 21 éves, de Maradona egyszerűen zseninek értékelte, nem a jelen, a jövő zsenijének. Épp hétvégén lőtte első mesterhármasát Európában, de hamarosan elszerződhet, tehetségével sokkal többre viheti. Ha a helyére menne a decemberben 24 éves Dzsudzsák, akkor lenne esélye a csapatba kerülésre, különben elég kevés.
Az Atletico Madriddal is összehozták a magyart, Simao Sabrosa helyén lehetne bevetni. Afellayt is akarta a klub, de ő végül inkább a Barcelonát választotta.
A sok csapat mellett nem árt figyelembe vennie egy esetleges váltásnál, hogy a szerb csatár, Mateja Kezsman, amikor eljött a PSV-től, több kimagasló szezont nem mutatott fel. Hollandiában száznál is több gólt rúgott, aztán megjárta a Chelsea-t, az Atleticót, a PSG-t, a Fenert, a Zenitet, míg végül visszament a franciákhoz, ahol alig játszik.
Lehet, hogy inkább a PSV-ben kellene maradnia a magyarnak?