Spanyolország vagy Hollandia nyeri a vébét?

2010.07.11. 19:14

Hollandiában hollandokkal szurkoltuk végig a döntőt. És írtunk nagyon sok statisztikát is. Meg Jimmy Jumpról is megemlékeztünk. Percről percre finálé előtt és közben.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A záróünnepségen elértünk a waka-wakához.

    shakira2
  • 000T TRDV797415
  • Az apeldoorni kórházba az elődöntő alatt három embert vittek be kéztöréssel, mert örömükben a falba öklöztek. Négyet meg azért, mert sörösüveggel fejbeverték egymást - jelentette Bobek Hollandiából.

  • Spanyolország eddig csak hét gólt szerzett, amellyel a 32 résztvevő
    közül csak a hetedik helyen áll. Ez az eredmény azért is meglepő, mert
    103 kapu irányába tartó lövéssel a spanyolok vezetik a rangsort, az
    egy meccsel többet játszott Uruguaynak és Németországnak 102-102 van.
    A hollandok eddig 80 kísérletből 41-szer találták el a kaput, eggyel
    többször mint a spanyolok.

  • Az Egyesült Államokban rendezett 1994-es döntő volt az egyetlen, amely
    gólnélküli döntetlennel ért véget. Brazília 11-esekkel verte Olaszországot.
    A legtöbb találat, összesen hét, az 1958-as stockholmi brazil-svéd
    összecsapáson esett, amelyen a vendégek 5-2-re győztek.
    A legutóbbi, 2006-os olasz-francia finálé 1-1-es döntetlennel zárult,
    majd büntetőkkel az olaszok nyertek 5-3-ra.

  • cikkünk a témában:

    Aragonés: A középpályán dől el minden

    A 2008-ban Eb- nyert válogatott szövetségi kapitánya szerint a spanyolok sebessége döntő lehet a hollandok fizikális fölényével szemben.

  • cikkünk a témában:

    Vérnarancs

    A hollandblog már ünnepel.

  • cikkünk a témában:

    Hajrá, Spanyolország

    A Nou San Trafford letette azt a bizonyost, és nagyon nem a hollandokra.

  • Amióta elkezdődött a világbajnokság egyenes kieséses szakasza, Spanyolország háromszor - Portugália, Paraguay, Németország - játszott gól nélküli félidőt.

    Ha most is így lesz, 2,3-szoros a pénz. Ha most két gól lenne az első 45 percben, 3,75-szörös a nyeremény.

    A gól nélküli meccsnél nyolcszoros a szorzó. Az egygólos meccs két és félszeres pénzt ér. A négy gól majdnem ötszörös pénzt hoz.

  • fanz
    Holland szurkolók a döntő előtt
  • cikkünk a témában:

    A katalánok is a spanyoloknak drukkolnak

    Saját válogatottat akarnak, ha ez így lenne, nem a spanyoloknál játszana Xavi, Puyol, Fabregas. A nagy tornák idejére kibékülnek.

  • Hollandia 25 meccs óta veretlen, ráadásul az utolsó tíz meccsén nyerni
    tudott. Legutóbb 2009. szeptember 6-án, az ausztrálok elleni
    barátságos meccsen kapott ki. A spanyol válogatott az utolsó 54
    meccsén csak kétszer szenvedett vereséget – az amerikaiak ellen a Konföderációs-kupában és a itt a vébén a svájciak ellen – és mindössze két döntetlent játszott: a finnekkel és az izlandiakkal szemben. A spanyol válogatottnak is volt egy hosszú sorozata: 2007. február 7-e és 2009. június 24-e között 35 meccsen maradt veretlen (az amerikaiak szakították meg a menetelést). Ez a két válogatott jutott ki száz százalékosan a világbajnokságra.

  • Ha a spanyol válogatott támadója ma este gólt lő, akkor Gerd Müller és Ronado mellett ő lehetne a harmadik olyan futballista, aki világbajnoki és kontinentális döntőben (Európa bajnokság illetve Copa America) is gólt tudott szerezni.

  • Arjen Robben májusban a Bayern Münchennel elveszítette a Bajnokok Ligája-döntőt, senkit sem ért meglepetésként, hogy azt nyilatkozta: nyerjünk meg egy csúnya meccset, mint veszítsünk szépen.

    „Eleget hallottunk már arról, hogy milyen szépen futballozunk, de ezt sehol sem jegyzik. El akarunk már érni valamit. Természetesen jól akarunk játszani, de az eredmény a legfontosabb. Annál is fontosabb, hogy én milyen teljesítményt nyújtok.”

  • Brutális belépők
  • Út a döntőbe: Spanyolország
  • A spanyolok a selejtezőkben jobban ment a góllövés. Az átlaguk 2,8 rúgott, 0,5 kapott gól meccsenként. Ehhez képest a vébén csak 1,16-s a rúgott gólátlaguk, viszont a védelmük 0,33-ra javított. Villa nem a vébén támadt fel, hét selejtezőn játszott, és már ezeken is hét gólt rúgott.

  • Spanyolország rúgott gólátlaga alig haladja meg az egyet (hat meccsen hét gól). Produkált már hasonlóan rossz mutatót döntőbe jutó csapat, kettő is. A csehek a 62-es chilei vébén öt meccsen rúgtak hat gólt (az első meccsükön verték a spanyolokat 1-0-ra, aztán a brazilokkal játszottak egy 0-0-t, majd kikaptak Mexikótól három egyre az utolsó csoportmeccsen, de a körbeveréseknek köszönhetően továbbléptek. A nyolc között a magyarokat verték 1-0-ra, majd rúgtak egy hármast a jugóknak. Ez öt meccsen hat rúgott gól, hármat kaptak ezzel szemben. Kicsit jobb, mint a spanyoloké most.

    Az 1990-es vébén Argentína - a spanyolokhoz hasonlóan - 1-0-s vereséggel kezdett Kamerun ellen. Aztán kettő rúgtak a Szovjetuniónak, 1-1-et játszottak a románokkal. Legjobb harmadikként mentek tovább a csoportkörből. A brazilokat 1-0-ra verték a nyolcaddöntőben, a jugoszlávokat csak 11-esekkel múlták felül egy szerény 0-0 után, ahogyan az olasz ellen is a büntetők döntöttek, akkor 1-1 után. A hat meccsen rúgott öt gól a negatív rekord a döntőbe jutott csapatok körében (5-3 volt a gólkülönbségük a finálé előtt). Sem a csehek, sem az argentinok nem nyerték meg a döntőt.

  • Eddig kilenc meccsen játszott egymással Hollandia és Spanyolország.
    Teljesen egyenlő a mérleg: 4 spanyol győzelem mellett négyszer a
    hollandok nyertek, egyszer döntetlen volt. Az utolsó négy meccsen viszont nem tudott győzni Spanyolország, legutóbb 1983-ban verték a hollandokat. Eddig három tétmeccsük volt. Az 1984-es Eb-selejtezőben mindkétszer a hazai csapat nyert, az 1920-as olimpián Spanyolország 3-1-re.

  • Nagy a készülődés, tízezrek vannak az utcán Amszterdamban a Museumpleinen egy bazi nagy kivetítő előtt - jelentette a helyszínről Bobek. Rengeteg ház és autó felzászlózva, a rádiókban csak focizenék, tipikus holland partyzenék formájában. Sörök behűtve, oranjebitter szintén, mindenki izgul.

  • Az argentinoknak elcsalt 78-as vébéről bővebben itt olvashat.

  • Hollandia hat győzelemmel jutott a döntőbe, utoljára hibátlanul Brazília nyert 2002-ben.

    Ha Hollandia kikap, akkor a világbajnokságnak egyetlen veretlen csapata lesz: Új-Zéland, amelyik három döntetlennel – Olaszország és Szlovákia 1-1, Paraguay 0-0 - búcsúzott a csoportkör után.

    Ha Hollandia tizenegyesekkel kap ki, akkor az ezüstérmes ismét veretlen lesz, csakúgy, mint négy éve Franciaország.

  • Út a döntőbe: Hollandia
  • Aki a világbajnokság előtt arra fogadott, hogy olyan győztes lesz, amelyik eddig még nem nyert: 2,25-szörös pénzzel számolhatott. Szerda este kiderült, a tipp helyes volt, a spanyolok rögtön a párosítás kialakulása után favoritnak számítottak, jelenleg már csak kétszeres pénzt ér sikerük.

    A holland győzelem 3,6-szoros pénzt hoz, a döntetlen 3,3-szorost. Ha Spanyolország hosszabbításban nyer, kilences az odds, ha a hollandok nyernek a ráadásban, 13-szoros.

    Ha bármelyikük nyer büntetőkkel, tízszeres a jutalom.

  • Ez lesz a nyolcadik olyan vb-döntő, amit két európai csapat játszik.
    1938 után újra egymást után nyer vb-címet európai csapat. A címvédés viszont eddig csak dél-amerikai csapatnak, konkrétan Brazíliának sikerült
    1962-ben.

  • A Valenciától a Barcelonába szerződött csatár a spanyol válogatott legjobb játékosa a világbajnokságon. Villa óriási formában futballozik, jobbal, ballal, fejjel is veszélyes, és Dél-Afrikában minden összejön neki. Akár balról indul, akár centert játszik, mindenhogy folyamatos életveszély, a gólkirályi cím legnagyobb esélyese.

    Van Persie nagyon függ a mögötte játszóktól, és mivel Kuyt nem tud, Robben pedig nem akar passzolni, elég kevés labda jut el hozzá. A védőkkel való birkózás nem az ő asztala, pedig jobbára ez jut neki a világbajnokságon, még keveset mutatott abból, amit tud, pedig technikás játékos, aki kiválóan lő.

    Játszhatna van Persie mögött akárki, Villával akkor sem állná az összehasonlítást, könnyen lehet, hogy a világ jelenlegi legjobb csatára a spanyol. Spanyolország 7-4-re nyerte nálunk a döntőt.

     

    000T TRDV796453