A bírók segítik a nagyokat, de nem direkt
További Futball cikkek
- Végleges a kalapbeosztás, eldőlt, kik lehetnek a magyar válogatott ellenfelei a vb-re vezető úton
- Két helyet javított a magyar válogatott, már a legjobb 30 között jegyzik Marco Rossi csapatát
- Már a jelenlegi szezonban visszatérne a pályára az aranylabdás spanyol klasszis
- Az edzőként eddig bukdácsoló angol legenda újabb lehetőséget kapott a bizonyításra
- Nem megy messzire a Man. Unitedtől elküldött legenda, vezetőedzőként bizonyíthat
A négy éve visszavonult Poll 26 éves játékvezetői pályafutása alatt nemcsak azzal tűnt ki, hogy a 2006-os vb-n a harmadik sárga lapja után állította ki a horvát Simunicot. Az IFFHS szerint az elmúlt 25 év legjobb angol játékvezetője is ő volt. A két vb-n is bíráskodó Poll "A bírók szívességet tesznek a nagy kluboknak? Igen, de nem tudnak róla" címmel írt cikket a Daily Mailnek, amiben azt mondja, már megérti azokat, akik szerint a bírók a Manchester United, a Chelsea vagy éppen a WestBrom javára ítélnek a kisebbekkel szemben.
Poll a Premier Leaguebe frissen feljutó Norwich Cityvel példálózik, ellenük négy tizenegyest is befújtak az első négy bajnokin. A Wigannel szemben a partjelző jelezte a szabálytalanságot, szerinte Di Santo itt alaposan rájátszott az esetre. A Stoke City elleni meccsen olyan esésért ítéltek ellenük büntetőt, ami egyértelműen a tizenhatoson kívül történt.
"Arra mindenki mérget vehet, hogy - bár ezeket a büntetőket megadták a Norwich ellen - sem a Wigan, sem a Stoke, sem a WestBrom nem rúghatna ilyen szituációkból tizenegyest a Manchester Unitednek vagy a Chelseanek" - írja Poll.
Most akkor tényleg elfogultak, szándékosan a nagyobbaknak fújnak? - teszi fel a kérdést, ami után Craig Mahoneyt, a híres sportpszichológust említi meg, hozzá ő is és sok más játékvezető eljárt. Mahoney elmélete szerint van tudatos és tudatalatti döntés, de az ember csak a tudatosat tudja kontrollálni.
Poll szerint a tudatalattit leginkább a média befolyásolja, ez az, ami igazán nagy nyomást helyez egy játékvezetőre. Ha nagy csapat ellen fúj, szétszedik. Ezért van az, hogy nagycsapatnak a kérdéses szituációt is könnyebben befújják, kiscsapatnak pedig csak azt, ami száz százalékig egyértelmű, állítja Poll.
Puhl Sándor szerint hiba általánosítani
A világ legjobb játékvezetőjének négyszer megválasztott Puhl Sándor szerint nem ilyen egyszerű a kérdés, és ő maga nem állítana ilyet enyire könnyen, mint Poll. Az, hogy a Norwich ellen négy büntetőt is befújtak, szélsőséges példa, nem lehet ez alapján eldönteni ezt a kérdést. "Nem az én dolgom ezt megítélni, de ha például egy játékos öngólt lő, attól még nem lesz rossz játékos. Poll eszmefuttatása is hasonló, kiragadott egy esetet, de ezt nem lehet ráhúzni mindenre." - mondta az Indexnek az 1994-ben vb-döntőn is fújó Puhl.