Hortenzia, Gergő

Ezt még Mourinho is félve nézte a tribünről

2013.04.13. 17:54
Kitömték a kiscsapatokat a BL sztárjai a szombati Bundesliga-fordulóban.

A már bajnok Bayern München a Bajnokok Ligája-továbbjutás után a Nürnberget fogadta, Neuer, Mandzukic és Ribery is kispados volt, de az első félidőben így is vágtak hármat a vendégeknek. Boateng tizenötről szépen ráfordulva lőtt kapura az ötödik percben, ezzel lett meg a vezetés, majd Gomez és Rafinha is betalált.

Az 56. percben Shaqiri lőtte a negyedik Bayern-gólt, a bajnokcsapat simán hozta ezt a meccsét is. Két hét múlva a Barcelona ellen otthon bizonyíthat a Bajnokok Ligájában.

A BL-elődöntőben a Real Madriddal összesorsolt Dortmund az utolsó Fürth otthonában lépett pályára. A hazaiaknál ott volt a kezdőben a magyar válogatott Varga József, sok öröme viszont nem volt a meccsben. Götze és Gündogan is duplázott az első félidőben, a három gólpasszt kiosztó Blaszczykowski gólt fejelt, így a szünetben már 0-5 volt a BVB-nek.

Varga az első félidőben többször is lemaradt a dortmundi játékosokról, Götze például mellőle lőtt gólt, a szünetben le is cserélték. A Borussia a második félidőt már nem nyomta meg, a Fürth megszerezte a becsületgólját, Prib talált be.

A végén még a góllövőlistát vezető Lewandowski is megrúgta a gólját, ezzel beállította a 6-1-es végeredményt.

A lelátón figyelő José Mourinho gólgazdag meccset láthatott, csapata, a Real Madrid április 24-én játssza az első BL-elődöntőt a németek otthonában.

A Mainzban Szalai Ádám végig a pályán volt, de otthon kaptak ki 2-1-re a Hamburgtól.