Olasz-japán 4-3 a kupa legőrültebb meccsén, Neymar csele, bombája kifektette Mexikót
További Futball cikkek
- Kubatov Gábor: Nekem nincs olyan kíméletes főnököm, mint a Mol vezérigazgatója
- Válogatott védőnk csapata óriási zakót kapott, legendás edzője kiakadt
- 30 év után megkerült az elveszettnek hitt, egymillió fontot érő mez
- Műteni kellett a kapust, aki törött bokával védte ki a Manchester City szemét
- Szoboszlai Dominik kimagasló értékkel került be a Premier League álomcsapatába
Brazília sima 3-0-val hozta le az első meccset, de mivel Mexikó 2-1-re kikapott Olaszországtól, győzelmi kényszerben volt.Ennek ellenére Brazília kezdett lendületesebben, Neymar kétszer is jól készített elő, Fred és Marcelo próbálkozhatott, de nem voltak eredményesek. Később leshelyzetből találtak kapuba a brazilok, amit nem adtak meg, helyesen, majd Hulk lövésébe is belevetődtek a mexikói védők.
A tizedik percben azonban már ők sem menthettek, Neymar a kaputól 15 méterről bombázott kapásból egy rosszul kifejelt labdára, és megszerezte a vezetést. A meccs ezután is nyílt maradt, Brazília tovább nyomott, majd Mexikó is elkezdett hatékonyan futballozni, gyors egyérintős játékkal többször is a brazil kapu elé kerültek, Dos Santosnak volt több helyzete is.
A félidő utolsó negyedórája aztán nem is annyira a helyzetekről, hanem David Luiz vérző orráról szólt. A brazil védő csapattársával fejelt össze, de az orvosok képtelenek voltak elállítani a vérzést. Luiz hiába tért vissza a pályára, újra leküldte a bíró.
Az emberhátrány meg is látszott Brazílián, az utolsó percekre Mexikó beszorította ellenfelét, Dos Santos az utolsó percben még egy szélről jövő csavarással is veszélyeztetett.
A második félidő is brazil helyzettel és nagy csavarással indult, de Neymar kapu elé betett labdáját hiába pofozta hálóba Thiago Silva, már lesen volt. Az 55. percben aztán már gáláztak is a brazilok, a tizenhatos sarkánál biciklicselek után egy laza átemeléssel kapta vissza Hulk a labdát, de hat méterről nem találta el a kaput.
A 60. percben Mexikó kontrázott, megint pár passzal került kapu elé a csapat, de David Luiz a középen érkező labdára remekül csúszott rá a kapu előtt. Ezután a brazilok már csak elvétve vezettek támadást, a mexikóiak vették át az irányítást, már a brazil tizenhatosnál próbáltak labdákat szerezni. Igazán veszélyes lövésük azonban nem volt, Salcido messziről rúgta el, de Julio Cesar könnyedén fogta a lapos lövést.
A 75. percben Barrera beállása újabb lendületet adott Mexikónak, jól hozta helyzetbe csapattársait, csak Dani Alves koncentrált játéka akadályozta meg őket a góllövésben. Az utolsó percekben Barrera még egyenlíthetett is volna, de kapufa mellé gurított.
A fél órát takarékos üzemmódban játszó brazilok is megvillantak az utolsó percben, Neymar a szélről cselezte be magát középre, két védő között is áfúzte magát, majd a csereként beállt Jónak már nem volt nehéz dolga, eltette a labdát a vert helyzetben lévő kapus mellett, és ezzel nyert 2-0-ra Brazília.
Egy órával ezután kezdődött az Olaszország-Japán mérkőzés, ami a torna meccse, eddig. Az olaszok nagyesélyesként kezdtek, a japánok viszont sokkal jobban játszottak, és a 20. percben meg is szerezték a vezetést, igaz, Buffon a labdát sodorta el a De Sciglio rövid hazaadásával kapura törő japán csatár elöl - a bíró büntetőt ítélt. Honda simán berúgta, 0-1.
Jó tíz perc múlva akciógólt rúgtak a japánok, a felszabadítás után visszafejelték a labdát a tizenhatosra, a unitedes Kagawa ballal rádőlt, és 14 méterről remekül berúgta a bal alsó sarokba, 0-2.
Az olaszok viszont nem omlottak össze, kezdtek magukra találni, és öt perccel a félidő vége előtt Pirlo beadta az első szögletüket, a remekül érkező De Rossi meg befejelte, 1-2. Sőt, pillanatokkal a szünet előtt már majdnem összejött az egyenlítés, Giaccherini rúgott kapufát 10 méterről, remek egyéni mozdulatok után.
A 2. félidőt lendületesen kezdték Balotelliék, Giaccherini szerezte meg a labdát az alapvonalon Josidától, bement az ötösig, visszagurított, ám a labda nem juthatott el az érkező Milan-csatárhoz, mert a visszacsúszó Ucsida a saját kapujába rúgta, 2-2.
Két perc se telt el, büntetőhöz jutottak az olaszok is, Hasebe ért a labdába kézzel a büntetőterületen belül, lövést lassított le véletlenül. Balotelli még életében nem hagyott ki 11-est tétmeccsen, most is lezseren rúgta be, az 52. percre - mintha Németországot láttuk volna - Olaszország 0-2-ről 3-2-re fordított.
Az viszont már nagyon olaszos volt, hogy ezután az európai csapat azonnal és teljesen visszaállt. A japánoknál volt a labda, állandóan támadtak, és jöttek a helyzetek, majd jobb oldali szabadrúgás után az egyenlítés: Okazaki fejelt a kapuba, hasonlóan, mint De Rossi, 3-3 a 70.-ben.
Japán ment előre a győzelemért, a 84. percben hihetetlen helyzetet úsztak meg az olaszok. Okazaki kapufát rúgott 12 méterről, a labda épp Kagawa fejére pattant, aki hat méterről a földre fejelt, és a labda a lécet érintve hagyta el a pályát.
Az olaszok nemigen voltak a pályán, két perc múlva, a 86.-ban mégis belőtték a győztes gólt, ráadásul nullára játszott akcióból. De Rossi futtatta mélységbe Marchisiót, aki az ötös magasságából simán középre gurított, a csere Giovinco pedig pár lépésről a kapuba passzolt.
Japán még ment az egyenlítésért, újabb lécet rúgott, majd lesgólt lőtt, ám érvényes találatot nem sikerült elérnie.
A győzelemmel az olaszok továbbjutottak az elődöntőbe, és ezzel továbblökték a brazilokat is. A két csapat az utolsó csoportkörben egymással játszik a csoportelsőségért, aki nyer, valószínűleg elkerüli Spanyolországot. Az iksz a braziloknak kedvez a sokkal jobb gólkülönbség miatt. Az egyik olasz kulcsember, Daniele De Rossi sárgalapok miatt nem játszhat.
A nagy meccs szombat este kilenckor kezdődik magyar idő szerint. Ez a párosítás csak egyszer lett döntetlen, az 1994-es vb-döntőben 0-0 volt, tizenegyesekkel a brazilok győztek.