Nem tudtak büntetőt hibázni a spanyolok
További Futball cikkek
- Szögletből tekertek gólt a magyar válogatott kapus hálójába, a Nyíregyháza 4–2-re nyert
- Manchesterben már nem tartottak rá igényt, a Leicester vezetőedzője lett a United-legenda
- Részegen vezette a sztárfutballista a Lamborghinijét, lekapcsolták a zsaruk
- Di Marzio: A lengyel válogatott élére nevezhetik ki Marco Rossit
- Szoboszlai Dominik az angol futballősz eddigi legnagyobb rangadóján bizonyíthat
A tavalyi Európa-bajnokságon kétszer is találkozott egymással Spanyolország és Olaszország, a csoportban egy élvezetes 1-1 után a döntőben 4-0 lett a spanyoloknak.
Vicente del Bosque csapata vélhetően az utóbbi meccsből indult ki, érezhetően kényelmesek voltak, eluralkodott rajtuk a "valahogy majd csak meglesz" érzés.
Ezt mintha megérezték volna a szervezett, de csatárát, Mario Balotellit elveszítő olaszok, akiknél kényszerűségből Gilardino került centerbe. Egyszer ugyan helyzetbe került, de az első félidő nyerő embere egyértelműen Maggio lehetett volna, aki kétszer hatalmas helyzetbe került. Előbb egy hosszú indítás után lehagyta Jordi Albát, de a jó ütemben kimozduló Casillas mellett nem tudta elfejelni a labdát, mert az elakadt a kapus lábában.
A második helyzet igazi ziccer volt, Giacherrini húzott el a bal oldalon, amikor átlőtte a másik oldalra, a spanyolok azt hitték Maggio lesen van, de mivel beragadt valaki középen, a Napoli 31 éves szélsőhátvédje fejelhetett, de Casillas belekapott a labdába.
Az ellentámadásból, a 36. percben Fernando Torres szerezhette volna meg a vezetést, de a védőket ugyan lerázta magáról, de a kapu mellé bombázott.
Beszédes adat volt az első félidőről, hogy a kapuralövések aránya 9-2 az olaszoknak, a kaput eltaláló lövéseknél módosult valamelyest a különbség, de a 4-0, vagyis hogy a spanyolok nem adtak munkát Buffonnak, igen meglepő.
A második félidőre Barzaglit lekapta a pályáról Prandelli kapitány – a milanos Montolivót állította a helyére -, ezzel szerkezetet is váltott, ami leginkább a 3-6-1-re hasonlított. Marchisiónak volt így is egy nagy helyzete, de a spanyolok átvették a játék irányítását.
Előtte Bufonnak is védenie kellett, a becserélt Navas lövésénél, ami egyúttal azt is jelentette, hogy az 58. percben megvolt az első spanyol kapuralövés.
A folytatásban is lényegesen tompábbak voltak a spanyolok a megszokottnál, ha helyzetbe is kerültek, rosszul céloztak. Amikor például Iniesta tisztára játszotta magát, métereket tévedett, jóllehet nem zavarták a védők.
A 85. percben Piqué is métereket tévedett, pedig Navas labdája után le is zárhatta volna a meccset. Nem így lett, jött a hosszabbítás, amelyik harmadik percében Giacherrini hét méterről hatalmas kapufát lőtt. A másik oldalon egy perc múlva Piqué elé került a védőkről egy labda, de végül blokkolták.
Ramos elől is menteniük kellett az olaszoknak, Iniesta pedig egy szép labdát adott a kilépő Jordi Albának, aki kevéssel lőtt fölé.
A hosszabbítás második részében Xavi lőtt jó 22 méterről, Buffon kicsit könnyelműen és késve nyúlt a labdához, ami a kezéről a kapufára pattant.
A 121. percben Navas az alapvonalig jutott, de nem tudta pontosan visszatenni, ezzel mintha az egész meccs szimbólumát láttuk volna: az utolsó passznál, az utolsó lövésnél mindig közbejött valami.
A büntetőket Olaszország kezdte, Candreva pedig panenkázva lőtt. Xavi labdájánál nem találta az irányt Buffon. Acquilani laposan jobb kézre lőtt, Casillas majdnem elérte, Iniesta bal kézre lőtt, Buffonnak is pár centi hiányzott.
De Rossi a léc alá emelt, Piqué is ügyes volt. Giovinco a kapufa mellé gurított, Ramos bombázott. Pirlo is a kapufa mellé gurított, Mata pontosan ugyanoda. 5-5 lett így.
Montolivo sem hibázott, Busquets sem a folytatásban. Bonucci ekkor fölélőtt, és mivel Jesus Navas nem rontott, Spanyolország a döntőben, ahol már várja Brazília.