Segítsük Pintér Attila bemutatkozását!
További Futball cikkek
- Parádés átlövéssel jelentkezett a Török Kupában, góllal indította az évet a magyar válogatott szélső
- Válogatottjával hosszabbított, junior világbajnokát kitette keretéből az MTK Budapest
- A Bournemouth bejelentése után már csak idő kérdésének tűnik Kerkez klubváltása
- Másfél év után visszatért a Sepsi OSK-hoz a magyar válogatott védő
- Szoboszlai szerdai játéka még mindig kérdéses, kezdő bizonyosan nem lesz Londonban
Egy barátságos meccsen, március 5-én mutatkozhat be az új kapitány, Pintér Attila, akinek a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a véleményét is kikéri a megfelelő rivális kiválasztásában.
A magyar válogatott a második kalapból várja a 2016-os, 24 csapatos Európa-bajnokság február 23-i, nizzai sorsolását.
Az ellenfél keresését nehezíti, hogy olyan riválisra is eshet a választást, amelyikkel majd a selejtezőben összekerülhetünk.
Szabad ellenfelek kalapok szerint
2. kalap: Ukrajna, Svédország
3. kalap: Törökország, Montenegró
4. kalap: Örményország, Finnország, Lettország, Wales, Bulgária, Észtország, Fehéroroszország
5. kalap: Izland, Észak-Írország, Albánia, Litvánia, Macedónia, Azerbajdzsán, Grúzia, Ciprus
6. kalap: Kazahsztán, Liechtenstein, Feröer, Málta, Andorra, San Marino, Gibraltár
Megnéztük, a második kalapból, ahová Magyarország is került, kivel játszhatnánk, kinek nincs még jó előre lekötött felkészülési meccse.
Ukrajna és Svédország szabad egyelőre, ha az MLSZ azonnal be akarja dobni a mély vízbe az új kapitányt - akinek a feladata a kijutás, tehát könnyű felhozó meccseket nem igazán vállalhat -, akkor őket hozza el, vagy hozzájuk megyünk, hiszen velük semmiképp sem játszhatunk a selejtezőn.
Ukrajnával az ország függetlenné válása óta nem találkoztunk, imponáló a mérlegünk, kétszer is vertük őket: Ungváron és Nyíregyházán 1992-ben. A svédekkel szükségtelen volt edzőmeccs az utóbbi időben, annyiszor kaptuk őket selejtezőben.
Ennek a forgatókönyvnek csekély az esélye, menjünk is tovább.
A harmadik kalapból viszont jöhetne az egyelőre meccs nélküli Törökország és Montenegró is.
Utóbbiak a függetlenné válásukkor kerestek bennünket, Várhidi Péter csapata kellemes partner volt, mert ki is kapott 2-1-re Podgoricán. (3-3 volt a visszavágó, ekkor már Erwin Koeman a kapitány.) Montenegró tele van topligákban edződő játékosokkal, nem lenne célszerű őket sem fogadni, a törökökről nem is beszélve.
A negyedik kalapban már sokkal jobb partnerek vannak, az örményeket a két ország közötti politikai feszültség miatt gyorsan el is felejthetjük, a finnek beeshetnek – egy meccsel tartozunk is nekik, még 2001-ben voltak itt -, de a lettek is, 2004-ben és 2007-ben is kedvenc ellenfelünk volt. Egyiket sem könnyű verni, ugyanakkor ciki tőlük kikapni, különösen itthon, még egy harapós csapatnak is.
Wales-szel egyszer már rosszul jártunk, Lothar Matthaus bemutatkozásakor 2-1-re kapott ki tőle a Puskásban – egy év múlva Cardiffban 2-0-ra nyertek. Wales Bale és az angol ligákban játszók ellenére is verhető.
A szintén a negyedik kalapba sorolt Bulgáriának tartozunk egy meccsel, mert ők itt voltak 2012 februárban Győrben.
Az észtek ellen kockázatos a játék, mert ha nem 5-1-re verjük őket, mint Egervárival, akkor rögtön kellemetlen kérdéseket kaphat a kapitány. A fehéroroszok is szóba jöhetnek, a két ország között már közvetlen repülőjárat is van, a futballban is szorosabbra lehet fűzni a barátságot. Csakhogy 2002-ben 5-2-re nyomtak le minket Debrecenben, és ha tartozunk is, azóta nyilván tartunk tőlük.
De igazán az ötödik kalap a mi területünk. Mondjuk a pótselejtezős Izlandot vegyük is ki gyorsan, még ha legutóbb ők itt is voltak. Mivel 4-0 volt, ugyanaz a szindróma, mint az észtekkel.
Észak-Írország jól jönne – 2000-ben és 2008-ban is vertük őket -, Albánia már kevésbé, mert nekik is vannak elismert játékosaik, akik bármikor veszélyesek lehetnek egy formálódó, még oly harapós csapatra is.
Litvániával akkor sem játszottunk, amikor László Csaba volt a kapitány, pedig tartozunk nekik, de ellenük már igen sok veszítenivalónk van, hiszen a litván futball erejéről nehéz meggyőzni a közvéleményt, még ha ők is adtak olyan játékost az elmúlt 10 évben, aki BL-döntőben szerepelt. (Jankauskas, Porto)
Macedónia BL-győztessel (Goran Pandev) állna fel – hozzájuk sem mentünk még vissza, 2001-ben ők voltak itt -, Azerbajdzsánt viszont Egervári is kedvelte, fizettek is érte, hogy Dubajban játsszunk ellenük. (2-0 lett ide.) Grúzia és Ciprus is ideális lehet, utóbbinál még a klíma is remek, ha nem esik.
A hatodik kalapból is választhatunk, Luxemburgot mondjuk elhalászta előlünk a világranglistán elénk lopakodó Zöld-foki szigetek. (Magyarország 44., öttel vannak előttünk.) Frissen alakuló államok egyébként is szeretnek bennünket, Gibraltár abszolút ideális célpont lehet, az idő is jó, a vezetők is jól érzik magukat, a sziklára is felmehetnek.
Ha minden kötél szakad, jöhet az ügyvédválogatott, amely Felcsúton avatja majd fel a stadiont a májusi ügyvéd-vb-n.