További Futball cikkek
- Kicselezte a kölyök a testőröket, aztán jött az ajándék Cristiano Ronaldótól
- A boksz világában találta meg számításait a Ferencváros korábbi labdarúgója
- Nem szépen, de simán hozta a kötelezőt az Arsenal
- A szakadékba zuhanó főúttól a kocsiban alváson és az életveszélyes lőtéren át a lelátón tombolásig
- Menesztették Schäfer Andrásék vezetőedzőjét
Miután az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) az egyik leggyengébb csoportba osztotta be Magyarországot a 2016-os sorozatra, érdemes számolgatni egy kicsit, hány ponttal lehet az automatikusan továbbjutó második, vagy a pótselejtezőt érő harmadik helyet elérni.
Az elmúlt három sorozatot néztük végig, hogyan teljesítettek a csapatok. Az Egervári-korszakban a két harmadik helyezéssel automatikus résztvevők nem lehettünk volna egyszer sem, mert nem mi voltunk a legjobb harmadikok, pedig viszonylag sok pontot szereztünk.
Erwin Koemannal a negyedik helyre futottunk csak be, ezért hiányzik Magyarország a 2010-es felsorolásból.
A mostani csoportunkban is számíthatunk körbeverésre, de mindegyik résztvevő úgy számol, hogy Feröert oda és vissza is verni fogja. (Feröer idegenbeli legyőzése egyébként nem annyira egyszerű feladat – az olaszok szűkösen, 1-0-ra nyertek -, kivált nekünk egy bukaresti meccs után három nappal.)
Az összevetésből ezek a pontok később kiesnek, mert van egy kőkemény ötös csoport, amelyikből ráadásul a szabadnapos a házigazda franciákkal is játszik.
A három korábbi sorozatból jól látható, nyolc vagy kilenc ponttal – értelemszerűen Feröer kötelező legyőzésén túl – el lehetett csípni a harmadik helyet.
Ennyit meg lehet szerezni az északírek kétszeri legyőzésével, és a finnek elleni hazai győzelemmel is. Vagyis: még csak bravúrra sincs szükség. Optimális esetben, ha a finnek nem lesznek jók, és nem tudnak pontot elvenni a románoktól, görögöktől, nekünk sem kell feltétlenül.
A finnek ellen a szerencse mellettünk volt a négy legutóbbi tétmeccsből háromszor (hazai 1-0 öngóllal, idegenbeli 1-1 röhejes góllal, 2-1-es győzelem Dzsudzsák bombájával). Ha a sorozat megszakad, akkor a kilenc pont természetesen úgy is összejöhet, hogy a finneket, északíreket és a románokat is verjük egyszer.
A kilencpontos feladatot illene teljesíteni, még akkor is, ha a komolyabb ligákból egyre inkább kiszorulnak a magyarok, és a klubcsapatok is elhullottak augusztusra az előző nyáron.
10-12 ponttal már a második hely is megszerezhető, ehhez már kell bravúr, Helsinkiben nyerni vagy itthon a románokat verni.
A hat válogatottról bővebben itt olvashat érdekes adatokat.
A meccsek sorrendjét pedig itt nézheti meg.
2014-es vb-selejtező, 2. helyezettek:
Görögország 19, Franciaország 17, Portugália és Ukrajna 15, Svédország és Izland 14, Románia 13, Horvátország 11, Dánia 10
2014-es vb-selejtező 3. helyezettek:
Szlovákia 12, Szerbia 11, Ausztria 11, Magyarország 11, Montenegró és Finnország és Csehország és Szlovénia 9 Izrael 8
2012-es Eb-selejtező, 2. helyezettek:
Svédország 18, Horvátország és Portugália 16, Írország 15, Bosznia 14, Csehország és Észtország 13, Montenegró 12, Törökország 11
2012-es Eb-selejtező, 3. helyezettek:
Norvégia 16, Magyarország 13, Örményország, Svájc, Skócia 11, Izrael 10, Belgium, Szerbia 9, Románia 8
2010-es vb-selejtezők, 2. helyezettek:
Oroszország és Görögország 16, Ukrajna és Franciaország 15, Szlovénia 14, Bosznia és Portugália 13, Írország 12, Norvégia 10
2010-es vb-selejtezők, 3. helyezettek:
Finnország és Horvátország 14, Svédország 12, Lettország 11, Bulgária, Skócia, Ausztria 10, Törökország 9