Gyurta épp lemaradt az éremről 100 mellen
További Futball cikkek
- Jó hírt kapott a Barcelona, az Eb-győztes sztár a Szuperkupa-döntőben már játszhat
- Szoboszlai Dominik nélkül megint botlott a Liverpool, a döntő kapujában a Tottenham
- A Manchester City a Bundesliga legveszélyesebb támadójával erősítene
- A Fraditól távozó labdarúgónak szoknia kell, hogy Kecskeméten sokan magyarul beszélnek
- Újabb Premier League-sztárt igazol a hétszeres BEK/BL-győztes
A berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján Gyurta Dániel volt az egyetlen magyar döntős. Az olimpiai bajnok mellúszó nem kedvenc távján, vagyis kétszázon, hanem százon próbálta meg élete első érmét megszerezni.
A londoni olimpián a negyedik lett, akkori 59,53-as idejét lehetett alapnak tekinteni, ettől az elődöntőben öt századdal maradt el. Akkor azt mondta, erősebben kell kezdenie, mert most is látszik, hogy neki a második ötvene az erősebb. Ha lehet ilyet mondani ilyen rövid távon: erősebb a hajrája.
Negyedik idővel került a döntőbe, a két angolé (Peaty és Murdoch) volt a két legjobb eredmény, a litván Titenisé a harmadik. A feladat adott volt, közülük kellett valakit megelőznie, ha érmet szeretne.
Ötvennél az ötödik helyen fordult, utána nagyon megindult, de a többiek is megnyomták az utolsó 25 métert, és végül a negyedik hely lett az övé 59, 88-cal.
Az egyedül 59 másodperc alatt úszó Peaty nyert Murdoch előtt, Titenis lett a harmadik, ha Gyurta a hétfői idejét teljesíti, érmes lehetett volna - 27 század hiányzott neki -, de nem bánkódott emiatt különösebben.
"Nagyobb célok vannak előttem még ebben az olimpiai ciklusban, minthogy most azon keseregjek, hogy nem lettem bronzérmes. Jövőre világbajnokság, két év múlva olimpia van, azok fontosabbak. Így kellett lennie, egy pillanatra sem sajnálom, hogy kétszázon nem indultam. Jó volt versenyezni a sprinterekkel, jó volt erre készülni. A száznak más a ritmusa, erre nem sikerült most teljesen ráéreznem. Azt sajnálom csak kicsit, hogy nem sikerült a legjobb időmet megúsznom. Nem sikerült 59,5 alá bemenni, pedig az volt az eredeti terv. Háromszor úsztam viszont egy perc alatt, nekem ez komoly eredmény. A váltóban ott leszek, ha a kapitány is úgy gondolja."
Cseh László 200 vegyesen a legjobb idővel (1:58.00) döntős, Verrasztó Dávidnak 11 század hiányzott ugyanehhez, így ő kiszorult.
"Tudok még fél napot pihenni, amire szükség is lesz, mert a gyorson több kell. Deiblert mondják nagy ellenfélnek, de úgy látszik, Heintz is nagyon jó formában van. Azt szoktam mondani, hogy egy arany a döntő előtti 24 órában dől el. Azon leszek, hogy a legjobban felkészüljek és a legjobban beosszam az erőmet. Egy másodperccel a mostani időmnél jobbat kellene úsznom, ha másféllel lennék gyorsabb, akkor lennék igazán nyugodt" - magyarázta Cseh.
Kozma Dominik 200 gyorson a harmadik legjobb idővel került a döntőbe, szerdán is érmes lehet.
Hosszú Katinka ugyan száz gyorson az ötödik idővel került a döntőbe, ahogy kijött a medencéből, rögtön mondta, nincs dilemma, visszalép. Szerdán ugyanis 200 vegyesen és 100 háton úszik a döntőért. A vegyes természetesen a kedvenc távja, a 100 hát pedig ahogy fogalmazott, a szíve csücske. A tavalyi vb-n nagyon fájlalta, hogy vissza kellett lépnie tőle, a program nem engedte meg ugyanis, hogy esetleg döntőbe kerülhessen.
„Ha egy másodperccel jobban úszom, akkor is visszalépek. Tapasztalatnak jó volt a 200 gyorsra, mert úgy érzem, jó formában vagyok és jól sikerült a könnyítés” - mondta.
Eredmények
4x100 m vegyes vegyesváltó, Európa-bajnok:
Nagy-Britannia (Christoph Walker-Hebborn, Adam Peaty, Jemma Lowe Francesca Halsall) 3:44.02 p - világcsúcs
2. Hollandia (Bastiaan Lijesen, Bram Dekker, Inge Dekker, Femke Heemskerk) 3:45.93
3. Oroszország (Vlagyimir Morozov, Vitalina Szimonova, Vjacseszlav Prudnyikov, Veronika Popova) 3:47.34
férfiak:
50 m pillangó, Európa-bajnok:
Florent Manaudou (Franciaország) és Jaugen Curkin (Fehéroroszország) 23.00-23.00 mp
3. Andrij Govorov (Ukrajna) és Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 23.21-23.21
100 m hát, Európa-bajnok:
Christoph Walker-Hebborn (Nagy-Britannia) 53.32 mp
2. Jeremy Stravius (Franciaország) 53.64
3. Jan-Philip Glania (Németország) 54.15
100 m mell, Európa-bajnok:
Adam Peaty (Nagy-Britannia) 58.96 mp
2. Ross Murdoch (Nagy-Britannia) 59.43
3. Giedrius Titenis (Litvánia) 59.61
4. GYURTA DÁNIEL 59.88
nők:
50 m pillangó, Európa-bajnok:
Sarah Sjöström (Svédország) 24.98 mp
2. Jeanette Ottesen (Dánia) 25.34
3. Francesca Halsall (Nagy-Britannia) 25.39
200 m hát, Európa-bajnok:
Duane Da Rocha Marce (Spanyolország) 2:09.37 p
2. Elizabeth Simmonds (Nagy-Britannia) 2:09.66
3. Darija Usztinova (Oroszország) 2:09.79