Most nyögjük igazán Pintér kudarcát
További Futball cikkek
- Menesztették Schäfer Andrásék vezetőedzőjét
- Megválasztották a XX. század legszebb magyar gólját, holtverseny az élen
- Üdv a pokolban! Lelketlen kufárok csábítják Európa szegényházába a fiatal játékosokat
- Megnősült Schäfer András, gyönyörű fotókon mutatta meg nagy napját
- Ismét török együttes szemelte ki a Bundesligában mellőzött magyar válogatott játékost
Magyarország két döntetlennel hozta le két újabb Európa-bajnoki selejtezőjét, és a csoport harmadik helyéről várja az októberi folytatást, a Feröer elleni budapesti, valamint a görögök elleni athéni meccset.
- 1. Észak-Írország 17 pont
- 2. Románia 16
- 3. Magyarország 13
- 4. Finnország 10
- 5. Feröer 6
- 6. Görögország 3
A válogatott úgy szerzett eddig 13 pontot, hogy nem volt bravúrja, és ha Feröert legyőzi a következő meccsen, Görögországban pedig például egy gól nélküli döntetlent játszik, a pótselejtezőre odaérhet úgy, hogy egyszer sem nyújtott extra teljesítményt.
Furcsa hallani a meccs után, hogy a játékosok legyenek büszkék magukra, mert mindent megtettek, holott nagy esély ment el az elszalasztott győzelemmel. Mert inkább vereséggel ér fel ez az 1-1, mint fontos 1 ponttal.
A belfasti győzelem az eddigi eredményeket látva bravúr lett volna, de ha azt vesszük, hogy ez az északír válogatott a világranglistán a magyar mögött van, a siker már nem is lenne földrengés erejű.
A magyar válogatottnak a győzelemmel 15 pontja lehetett volna, és kompenzáltuk volna a tavaly szeptemberi, Pintérrel Budapesten elveszített hármat (1-2) az északírek ellen, és olyan kedvező helyzetből várhattuk volna az utolsó két kört, amire csak álmainkban számíthattunk a rossz kezdés után. Na, de elég az ábrándozásból.
Az északírek az ötödik, míg a magyarok a második kalapból érkeztek a sorozatra, ezért könnyen levonható a következtetés, nem fejlődtünk, jó esetben is csak annyit mondhatunk el, hogy szinten maradtunk.
Egy győzelem ezt a következtetést és a hangulatot jelentősen befolyásolta volna, még úgy is, ha azzal szintén a harmadik helyen maradunk. De legalább a magyar válogatott teljesítményén múlt volna a saját sorsa a második helyért zajló versenyben, míg így ki van szolgáltatva a versenytársaknak, és a miénken kívüli másik négy meccs eredményének.
- Észak-Írország–Görögország
- Románia–Finnország
- Feröer–Románia
- Finnország–Észak-Írország
Az első két helyen állót egyszer sem tudtuk legyőzni, a három döntetlennel három pontot kapartunk össze tőlük a lehetséges 12-ből.
Szomorúan kell szembesülnünk azzal, hogy a német kapitány, Bernd Storck az ifjúsági válogatott után – 2-1-re kapott ki a későbbi győztes szerbektől – most a felnőttekkel szemben is egy sorsdöntő helyzetben, az utolsó pillanatban kapott góllal vesztett (pontokat).
A szakember javára szól ugyanakkor, hogy vele sem kapott ki a csapat, ami annak fényében kiemelten fontos, hogy Pintér nyolc hónapot dolgozhatott együtt a válogatottal (egy vereség tétmeccsen), ezzel szemben neki körülbelül nyolc nap jutott.
A védekezés agymunka
– mondta Dárdai Pál, aki tudta, ha már nem friss az agy, akkor jönnek a hibák. Neki sikerült kiküszöbölni, jó mentális állapotba hozni a társaságot az utolsó pillanatokra is.
Amikor Dárdai még nem volt kapitány, és a románokkal, zárt kapus vb-selejtezőn 2-2 játszottunk, azt emelte ki, az utolsó pillanatokban kell elvégezni a piszkos munkát. Trükkökkel, ütközve, reklamálva, az időt húzva ki kell bekkelni, ami még hátra van.
Storck valószínűleg nem jött rá arra, hogy lelkileg a magyar játékosok hajlamosak az utolsó perces hibákra, hiszen nekik nem megszokott, hogy mindent kiadjanak magukból egy bajnokin a hajrában, és a légiósok sem feszülnek meg mindenáron, mert nem topligákban, hanem szerényebb bajnokságokban edződnek.
Lényegesen nagyobb baj, hogy ebben a 180 percben nem láttunk egyetlen gyors és dinamikus, gólveszélyes támadást sem. Mivel nem világverő csapatokkal kerültünk szembe – az is megállapítható, ilyen gyenge Eb-selejtezőcsoport nincs még egy –, nem biztató a jövőre nézve.
Pedig feltehetően novemberben pótselejtező jön, amit nyilván meg lehet vívni két gól nélküli döntetlennel is, de azért jobb lenne kiadni magunkból valami érzékelhető és váratlan pluszt.
A legjobb harmadik jelenleg Horvátország, majd Ukrajna jön a sorban – amely Szlovákiába látogat kedd este –, aztán jön a magyar válogatott.
Íme a pillanatnyi rangsor, ami már kedd este megváltozik:
- 1. Horvátország 12 pont, (14-5)
- 2. Ukrajna 12 (11-3)
- 3. Magyarország 12 (6-4)
- 4. Albánia 11
- 5. Oroszország 10
- 6. Írország 9
- 7. Izrael 7
- 8. Törökország 6
- 9. Észtország 6
Nekünk nagyon fontos lenne, hogy a görögök a csoport utolsó helyén maradjanak, mert az ellenük megszerzett egy ponttól mondanánk csak búcsút, de ha végül Feröer lesz az utolsó, akkor minimum 3 ponttól köszönünk el, és a legjobb harmadik helyre esély sincs.
Annyi látszik már most, hogy a csoportharmadikok közül akár kiemeltek is lehetünk. A jelenlegi UEFA-ranglista alapján ugyanis az írek, izraeliek, albánok, törökök, szlovénok vagy észtek is mögöttünk vannak. Az október végi rangsor az irányadó, de akár meg is őrizhetjük a pozíciót.
Más kérdés, hogy a kiemeléssel sem megyünk semmire, ha jobbak, gólra törőbbek a nem kiemelt riválisok.
Az albánok ellen sem mehetünk biztosra, ha nincsenek támadásaink, a pontrúgásokkal nem jutunk igazán sokra. Dárdai a támadásokat próbálta összerakni a litvánok elleni barátságos meccsen (4-0), illetve a finnek elleni idegenbeli selejtezőn. Storcknak erre nem volt elég ideje. Most már pár nappal több lesz.